У Мюнхені чоловік подав до суду на «одностатеві» світлофори та програв

Світлофори з одностатевими парами розташовані в Мюнхені з 2015 року. Нещодавно мешканець міста подав до суду з вимогою прибрати їх, але позов відхилили. aussiedlerbote розповідає, як відреагувала влада та які ще незвичайні світлофори є в містах Німеччини.

Вже кілька років у Мюнхені працює шість світлофорів із гей- та лесбійськими мотивами. Замість звичайного чоловічка, на них зображені одностатеві пари. ЛГБТ-світлофори не сподобалися одному з мешканців Мюнхена, він подав до суду на квір-ініціативу міста, але програв.

Вперше квір-світлофори з’явилися з нагоди параду Christopher Street у 2015 році. З 1 липня 2019 року вони були встановлені стаціонарно на шести переходах у районах Глокенбах та Гертнерплац. До речі, крім одностатевих світлофорів, є світлофор з гетеро-парою.

Не всі мешканці захоплені цією ініціативою, і один житель Мюнхена подав скаргу до адміністративного суду. Але позов не ухвалили. Клопотання позивача про дозвіл на подання апеляції також було відхилено.

На думку суду, чоловік не зміг виразно пояснити, яким чином його права порушувалися одностатевими піктограмами. ЛГБТ-світлофори повинні «очевидно посилати повідомлення про співчуття та терпимість до гомосексуалів, а також закликати суспільство до терпимості до людей з іншою сексуальною орієнтацією».

Мер Мюнхена Дітер Райтер задоволений закінченням судового процесу. Мюнхен космополітичний, різноманітний і терпимий, сказав він. Світлофори з квір-парами виступають саме за це.

Світлофор Елвіса Преслі

Гомосексуальні пари на світлофорах існують і в інших містах. Наприклад, вони з’являлися на честь CSD у Кельні, Франкфурті та центрі Брауншвейгу. В останньому їх нещодавно змінили: раніше піктограми спалахували на червоний, а тепер на зелений.

Також ЛГБТ-світлофори були встановлені у Відні у 2015 році з нагоди конкурсу пісні «Євробачення» та «Балу життя», благодійного заходу для людей, інфікованих ВІЛ.

Світлофори є всюди, і вони концентрують на собі увагу. Не дивно, що саме вони подають різноманітні знаки та відбивають суспільну культуру. У Фрідберзі, наприклад, рух контролюють «світлофори Елвіса Преслі» – співак служив у цьому місті наприкінці 50-х.

У Майнці є світлофор із персонажами тв-програми Mainzelmännchen, в Аугсбурзі — світлофор із героєм фольклору Кашперле. Однак іноді такі креативні світлофори викликають суперечки про безпеку дорожнього руху.

Джерело

Сподобалось? Знайди секунду, щоб підтримати нас на Patreon!
Поділись публікацією