У Молдові перша ЛГБТ-пара подала документи для реєстрації шлюбу

ЛГБТ-пара Анжеліка Фролова та Лео Збанке 1 березня оголосили, що подали документи до Агентства держпослуг (ASP) Молдови для реєстрації шлюбу. Якщо їм відмовлять у цьому праві, вони мають намір звернутися до суду.

Анжеліка Фролова, координаторка програм GENDERDOC-M, повідомила, що співробітники ASP спочатку здивувалися такій заявці, але потім все ж таки прийняли заяву. Активістці повідомили, що протягом 15 робочих днів видадуть офіційну відмову.

З ним Фролова та Збанке мають намір звернутися до суду. “To be continued, stay tuned”, – написала Фролова у Facebook.

Раніше Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення, в якому закликав країни-члени Ради Європи, включаючи Молдову, визнати та захищати одностатеві пари на законодавчому рівні.

Тоді ж ЛГБТ-пара Анжеліка Фролова та Лео Збанке висловили намір зареєструвати свої стосунки.

Раніше Фролова на питання NM, чи означає рішення ЄСПЛ, що у Молдові легалізують одностатеві шлюби, відповіла, що можуть легалізувати партнерство, як у деяких країнах ЄС.

Партнерство — це статус, за якого у пар, які не уклали шлюб, виникають деякі права, які мають одружені. Зараз гетеропари, які не уклали шлюб, перебувають у цьому сенсі в такій ситуації, як одностатеві пари.

Адвокатка Дойна-Іоана Страйстяну зазначає, що легалізація партнерства буде корисною для всіх, оскільки відкриє нові права для пар без обов’язкового укладення шлюбу.

Новина про можливе внесення до законодавства захисту одностатевих пар та особливо про можливість у зв’язку з цим легалізувати одностатеві шлюби викликала бурхливу реакцію у молдавському суспільстві.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією