У Міссісіпі заборонили транс*людям користуватися правильним шкільним туалетом

Транс*люди в штаті Міссісіпі більше не зможуть користуватися туалетами, які відповідають їх гендерній ідентичності, після того, як цього тижня набув чинності відповідний закон.

Законопроект, автором якого виступив 21 республіканський законодавець, був підписаний губернатором штату Тейтом Рівзом у понеділок (13 травня).

Через два тижні після того, як він пройшов через законодавців, голосами 85 проти 29, республіканець Рівз оголосив, що Закон про безпеку був підписаний як закон.

“Ліворадикалам це не сподобається… але в Міссісіпі ми будемо захищати простір для жінок”, – написав він у своєму дописі на Facebook.

Закон “Про безпеку”, який розшифровується як “Ефективний та відповідальний захист місць для жінок”, вимагає від державних шкіл, коледжів, університетів та громадського житла дотримуватися транс*виключного визначення понять “чоловік” і “жінка”.

Положення законопроекту також визначають обставини, за яких особи протилежної статі можуть отримати доступ до приміщень для осіб однієї статі, в тому числі для надання допомоги дитині віком до 12 років або вразливій особі.

Губернатор штату Міссісіпі Тейт Рівз підписав закон. (Getty)

 

Це приголомшливо, до чого дійшла Америка Джо Байдена, – пише Рівз. “Ще кілька років тому неможливо було уявити, що доведеться ухвалювати політику здорового глузду, яка захищає простір для жінок. Але ось ми тут“.

У дописі від 26 квітня стажерка з адвокації Американського союзу громадянських свобод (ACLU) в Міссісіпі Керріган Кларк та директорка з питань політики та адвокації Ешлі Маклафлін затаврували цей закон як “кричущу зневагу” до конституційних прав американців.

Такі законопроекти, як [Закон про безпеку], ще більше маргіналізують та ізолюють транс*людей у наших громадах, – пишуть вони. Крім того, цей законопроект створить додаткове навантаження на нашу правову систему, щоб розслідувати і намагатися компенсувати збитки заявникам за “зустріч” у вбиральні“.

Реальність така, що “зустріч” може означати будь-яку кількість речей. Таке розпливчасте формулювання встановлює небезпечний поріг“.

ACLU стверджував, що існують “існуючі закони”, які допомагають захистити людей у громадських місцях, в тому числі від переслідувань, нападів або неправомірної поведінки, в той же час заявляючи, що нові заборони можуть “поставити під загрозу громадську безпеку”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар