У Кишиневі трансгендерній жінці довелося викликати поліцію, щоб отримати переказ у відділенні банку

Трансгендерна жінка на ім’я Стела написала у Facebook про інцидент, який з нею стався в одному з відділень банку в Кишиневі. Вона також опублікувала відео в YouTube, де розповіла про те, що сталося.

За словами Стелли, вона звернулася до відділення FinComBank у столичному магазині, щоб отримати переказ на своє ім’я. Співробітниця банку довго перевіряла її документи та відмовилася видати їй гроші. Більше того, коли Стелла почала знімати та попросила повторити відмову на камеру, операторка сказала, що вона не має права знімати та зачинила вікно.

Зателефонувавши адвокату за порадою, Стелла викликала поліцію. Співробітники після перевірки документів пояснили співробітниці банку, що все в порядку і немає приводу у відмові видачі грошей. Також правоохоронці пояснили, що жінка мала право знімати на телефон те, що відбувається в громадському місці.

«Я почувала себе приниженою перед багатьма людьми, які були у магазині. Всі ці та багато інших проблем не існували б для нас — трансгендерних людей, якби Агентство державних послуг (ASP) змінювало наші документи, аби посвідчення особи відповідало. Усі проблеми походять від ASP. Трансгендерна людина з посвідченням особи, яка не відповідає фізичному, навіть якщо фотографія недавня і збігається, але ім’я та протилежна стать ні, створюють проблеми не тільки для нас, але й для інших людей, які зіткнулися з цією проблемою. Ті, хто обслуговує нас, ті, хто стоїть у черзі, тощо. і т.п. Це і ваша проблема, а не лише трансгендерних людей», – написала Стелла.

Жінка роз’яснила, що фото у документі її, але ім’я — інше, з яким вона давно не асоціює себе. Також вона додала, що вже два роки обслуговується в іншому банку, де ніколи не виникало таких проблем з ідентифікацією щодо її посвідчення особи. Вона написала, що це перший випадок з того часу, як вона змінила паспорт.

«Але через посвідчення особи, яке не відповідає фізичному вигляду, мені кілька разів відмовляли у прийомі на роботу. Це також створює нам проблеми на митниці, коли ми подорожуємо. Люди повинні знати, що ми живемо в примітивному світі доти, доки їмо одне одного. Молдова зможе рухатися вперед, тільки якщо ми навчимося жити пліч-о-пліч і поважати один одного», — написала вона.

Стелла також додала, що збирається відстоювати свої права та права своєї спільноти.

Інцидент прокоментувала і координаторка програм центру захисту прав ЛГБТ-спільноти Genderdoc-M Анжеліка Фролов, написавши, що у випадку приватних банків це відповідальність адміністрації. Вона зазначила також, що це сталося через відсутність закону, що дозволяє трансгендерним людям у стислий термін змінювати документи.

«Держава нічого не робить для того, щоб співробітники, які надають послуги, були проінформовані про існування трансгендерів та про те, що таке дискримінація», – написала Фролов.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією