У Кишиневі ЛГБТ-спільнота провела акцію біля театру «Geneza Art»

Директорка театру заявила, що не вірить у кохання між людьми однієї статі.

У Кишиневі 28 квітня група активістів і прихильників ЛГБТ+ спільноти вийшла на акцію перед театральною студією «Geneza Art», після того, як її художня керівниця, акторка й режисерка Данієла Бурлака заявила в подкасті, що не вірить у можливість кохання між людьми однієї статі. Учасники акції прийшли з плакатами «Кохання – це не вибір, а почуття», «Я кохаю, а ти висловлюєш свою думку», «Кохання як мистецтво – не обов’язково розуміти його, щоб поважати» і виконали знамениту пісню румунського гурту Holograf «Să nu-mi ei niciodată dragostea».

Учасники акції прийшли, щоб засудити заяву Даніели Бурлака в подкасті «Mai întreb o dată», який веде Вероніка Кочу. Ведуча нагадала, як в одному з інтерв’ю режисерка заявила, що «для того, щоб кохати, чоловікові потрібна жінка, а жінці – чоловік». «Чи вірите ви в кохання між двома чоловіками або двома жінками?» – запитала ведуча. У відповідь Бурлака коротко заявила: «Ні».

На заяву Даніели Бурлака відреагував і центр захисту прав ЛГБТ-спільноти Genderdoc-M, який виступив із публічною реакцією.

«На обурення ЛГБТК(А+)-спільноти відповіла лише ведуча подкасту Вероніка Кочу, яка написала, що Бурлака “висловила особисту точку зору, а не осуд”. Genderdoc-M хоче заявити, що кохання між будь-якими двома людьми, незалежно від їхньої статі та гендерної ідентичності, не може бути «особистою точкою зору» або «думкою», а є реальністю. Ми, геї та бісексуали, так само відчуваємо любов, наші емоції настільки ж сильні та важливі. Думати інакше – означає знецінювати, дегуманізувати одностатеве кохання, це зарозуміла позиція переваги. Даніела взяла на себе право вирішувати, що відчуває інша людина, про яку вона й гадки не має”, – йдеться в заяві центру.

Зазначимо, що ні представники театру, ні Даніела Бурлака поки що не прокоментували протест і заяву Genderdoc-M.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар