У Грузії пом’якшили покарання засудженим у справі щодо протестів проти ЛГБТ

Покарання щодо шістьох засуджених за насильство щодо журналістів під час протестів проти проведення ЛГБТ-маршу 5 липня 2021 року в Тбілісі пом’якшив з п’яти до чотирьох років Апеляційний суд Грузії, 16 січня повідомляє агентство «Новини-Грузія».

Терміни на рік скоротили Давиду Куталадзе, Отару Гелашвілі, Цотне Чіхладзе, Гіє Гігуашвілі, Торніке Давлашерідзе та Акакію Накашидзе. Вони були виправдані за статтею, що передбачає участь у груповому насильстві, але залишилися винні за статтями за заподіяння менш тяжкої шкоди здоров’ю, перешкоджання журналістській діяльності та переслідування.

Потерпілими у цій справі є журналістка Міранда Багатурія та оператор Олександр Лашкарова з опозиційної телекомпанії Pirveli.

Нагадаємо, 5 липня захисники так званих традиційних цінностей під час протестів проти проведення ЛГБТ-маршу в Тбілісі побили близько 50 журналістів грузинських ЗМІ.

Група протестувальників увірвалася до офісу опозиційної прозахідної організації «Сірцхвілія», яка брала участь у підготовці ЛГБТ-маршу. Внаслідок бійки постраждали журналістка Багатурія та оператор Лашкарова.

Шпиталізованого Лашкарова наступного дня було виписано з лікарні, а за кілька днів він помер.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією