У Грузії апеляційний суд посилив покарання двом противникам ЛГБТ, які побили журналіста

Апеляційний суд Тбілісі частково задовольнив клопотання прокуратури та посилив вирок двом учасникам побиття журналіста під час заворушень, які влаштували противники ЛГБТ 5 липня 2021 року.

Про це повідомляє “Новости-Грузия“, пише “Європейська правда”.

Йдеться про вирок Георгію Цуруашвілі та Георгію Маградзе за фізичне насильство щодо оператора Першого каналу суспільного мовника Іллі Ціашвілі. Вони вже відбули по 1 року і 3 місяці ув’язнення.

Апеляційний суд додав їм ще по одному року і дев’ять місяців. Відтак загальний термін покарання складе 3 роки. Маградзе одразу затримали у залі, Цуруашвілі оголосять у розшук.

Щодо ще п’яти нападників на журналістів різних ЗМІ 5 липня вирок залишили без змін.

Раніше у січні Апеляційний суд пом’якшив вироки шістьом особам, засудженим у зв’язку з нападом на журналістку Міранду Багатурію та оператора Лексо Лашкараву з телекомпанії “Пірвелі”. Останній, нагадаємо, помер невдовзі після того, як його виписали з лікарні.

Цих шістьох осіб виправдали за статтею щодо участі у групових насильницьких діях, а вирок суду першої інстанції скоротили з 5 до 4 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 5 липня 2021 року у Тбілісі планувалася хода ЛГБТ-спільноти. Її у підсумку скасували, а противники ЛГБТ, які зібралися в районі запланованого проведення акції, вчинили напади на представників ЗМІ. Тоді затримали 31 особу, з них 27 – за напади на журналістів.

Минулого року ЄСПЛ зареєстрував скаргу на дії влади Грузії у зв’язку з цими подіями та вирішив дослідити, чи сприяли заяви представників керівної партії тому, що відбулося 5 липня, та наскільки держава виконала свої зобов’язання щодо запобігання насильству і притягнення винних до відповідальності.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією