У чотирьох країнах ЄС посилилося вороже ставлення до ЛГБТ

Минулий 2022 став найнесприятливішим у Європі для лесбіянок і геїв — такого висновку дійшли правозахисники, які займаються питаннями рівноправності ЛГБТ людей. ЛГБТ-спільнота в Євросоюзі стикається з дедалі більше ворожим і токсичним середовищем, наголошується в річній доповіді організації ILGA-Europe. Негативні тенденції відзначені насамперед у Словаччині, Норвегії, Німеччині та Ірландії.

Телеканал Euronews наводить оцінки виконавчій директорки ILGA-Europe Евелін Параді:

«Протягом багатьох років ми відзначали розпалювання ненависті та нетерпимості, часто з боку політиків, виборних посадових осіб, ключових лідерів громадської думки. Засобам масової інформації було дозволено розпалювання ненависті».

Параді вважає, що розпалювання ненависті та нетерпимості рано чи пізно призводить до фізичного насильства, «сприяє створенню клімату, в якому можливе фізичне насильство».

У публікації на сайті Euronews йдеться про «величезну загрозу» для трансгендерів внаслідок риторики ненависті, політичної поляризації та невірних суджень. Така напружена атмосфера заважає ухвалити загальноєвропейське законодавство про права транс*людей, зазначається у доповіді ILGA-Europe.

«Ми бачили в Іспанії та Фінляндії, як важко вести громадську дискусію на цю тему. Це, безумовно, мало місце у Шотландії як частини Великобританії. Було дуже важко вести громадські дискусії навколо таких необхідних законів, які захищають транс*людей від негуманного поводження. І я думаю, що вони є легкою мішенню для правих політиків, тому що все ще переважає нерозуміння того, якими є реалії трансгендерів, якою є реальність транзішену. Але простіше грати на нестачі знань про трансгендерний перехід і упередження, що продовжуються».

Водночас, кілька європейських країн заборонили або планують заборонити так звану конверсійну терапію. Протягом 2022 року стали успішнішими переслідування за злочини на ґрунті ненависті. Цього року до клубу рівноправності у шлюбі приєдналося ще кілька країн. Також зростає увага до прав інтерсексків.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією