У Британії хочуть заборонити трансгендерним жінкам перебувати в жіночих лікарняних палатах

У Великій Британії трансгендерним жінкам хочуть заборонити  перебувати в жіночих лікарняних палатах, а лікарі планують відмовитися від гендерно нейтральної мови. Міністр охорони здоров’я країни Стів Барклі вважає ці зміни “відновленням здорового глузду”.

Про це пише The Telegraph, передає Zmina.

Якщо ці зміни ухвалять, чоловіки та жінки матимуть право на перебування в палатах з пацієнтами тільки їхньої біологічної статі, а також право на інтимний догляд персоналу тільки тієї ж статі.

Норми планують змінити через занепокоєння пацієнтів і персоналу тим, що трансгендерних жінок (які народилися з чоловічими статевими ознаками, але ідентифікують себе як жінки. – Ред.) допускають до жіночих лікарняних палат.

Раніше, у 2021 році, керівництво Національної служби охорони здоров’я Великої Британії встановило правило, що трансгендерні пацієнти можуть бути розміщені в одностатевих палатах на підставі статі, з якою вони себе ідентифікують.

Тепер, відповідно до змін, їх розміщуватимуть в окремих палатах.

Барклі також розчарований “ідеологічною догмою” в службі охорони здоров’я, де такі терміни, як, наприклад, “грудне вигодовування”, стосуються вагітних “людей”, а не жінок.

“Нам потрібен здоровий підхід до питань статі та рівності. Тому я оголошую пропозиції щодо чіткіших прав пацієнтів. На сторінках онлайн-консультацій щодо раку шийки матки та яєчників і менопаузи тепер слід повністю відновити мову, пов’язану зі статтю. Життєво важливо, щоб голоси жінок були почуті, а конфіденційність, гідність і безпека всіх пацієнтів були захищені”, – зазначив міністр.

Нагадаємо, що уряд Великої Британії планує видати інструкцію, відповідно до якої школи з роздільним навчанням для хлопців і дівчат не будуть юридично зобов’язані приймати на навчання трансгендерних учнів.

Інструкція дозволить одностатевим школам відмовляти трансгендерним учням у навчанні без побоювання судових позовів. Також працівникам шкіл можна буде ігнорувати прохання учнів використовувати ті чи ті займенники щодо них. Крім того, школи, ймовірно, повинні будуть інформувати батьків у разі, якщо їхні діти досліджують свою гендерну ідентичність.

Однак учнів одностатевих шкіл, які сумніваються у своїй гендерній ідентичності, не відраховуватимуть зі школи через це.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією