У Берліні ЛГБТ-прайд Christopher Street Day зібрав 150 тисяч людей

В 44-й раз і вперше після початку пандемії у Берліні пройшов ЛГБТ-прайд . Цьогоріч органи влади вперше вивісили райдужну символіку на амдінбудівлях.

Після двох років коронавірусних обмежень у суботу, 23 липня, у Берліні знову відбувся ЛГБТ-прайд Christopher Street Day, повідомляє dpa. Хода пройшла маршрутом у 7,4 кілометри та закінчилась біля Бранденбурзьких воріт. За оцінками поліції у заході взяли участь 150 тисяч учасників. За словами організаторів, у параді мали взяти участь 96 автомобілів та 80 піших груп – це найбільша кількість учасників за всю історію Christopher Street Day у Берліні

У заході також взяли участь біженці з України, серед тем плакатів учасників – заклики проти війни в Україні, яку веде росія.

Українські прапори на гей-параді у Берліні

Christopher Street Day проходить у Берліні відбувся у 44-й раз. 2020 року парад було офіційно скасовано через пандемію коронавірусу, а минулого року він пройшов у скороченому форматі.

Прапори на адмінбудівлях

Цього року Бундестаг вперше підняв райдужний прапор, який є символом ЛГБТ-руху. Також прапор майорів над будівлею Відомства федерального канцлера Німеччини та МВС. Останнє лише у травні цього року дозволило підіймати райдужний прапор над офіційними будівлями.

ЛГБТ-прапор над Рейхстагом

Christopher Street Day

Назву ЛГБТ-захід бере від Крістофер-стріт у Нью-Йорку. Вранці 28 червня 1969 року місцеві поліцейські влаштували облаву на гей-бар “Стоунволл-інн”. Цей заклад на Крістофер-стріт слугував місцем зустрічі геїв і лесбійок. Сутички переросли в багатоденні масові заворушення. В результаті поранення отримали четверо поліцейських і невстановлене число ЛГБТ-активістів. Протести в барі “Стоунволл-інн” стали відправною точкою становлення сучасного руху на підтримку прав ЛГБТ.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією