Том Дейлі зніметься у документальному фільмі

Том Дейлі знімається в новому документальному фільмі BBC, що висвітлює поширену гомофобію, яка все ще присутня в різних країнах.
Бути геєм, як і раніше, незаконно більш ніж у половині з 56 держав-членів, що входять до міжнародної Співдружності націй. У багатьох із них досі діють закони колоніальної епохи, запроваджені Британською імперією. Покарання включають прочуханка, довічне ув’язнення або смертний вирок.

У той час як спортсмени готуються до участі в іграх Співдружності націй 2022 року в Бірмінгемі, олімпійський золотий призер відвідав деякі з найбільш гомофобних країн Співдружності, щоб поговорити зі спортсменами та активістами про те, як спорт може впливати на захист представників ЛГБТ+ спільноти.

Для документального фільму Том (який ще й приголомшливо в’яже) відвідує Пакистан, де за гомосексуальність жорстоке покарання — смертна кара через забивання камінням. А також Ямайку, де покарання становить 10 років ув’язнення з каторжними роботами.

Серед спортсменів, які будуть показані у фільмі, Майкл Ганнінг, єдиний відкритий гей-спортсмен у національній збірній Ямайки; перший відкритий гей-спортсмен Індії Дюті Чанд; та спортсменки Тереза ​​Го та Аміні Фонуа, які обидві є затятими прихильниками прав ЛГБТ+ у Сінгапурі та Тонзі.

Том також поговорить з відомими активістами, зокрема з Бісі Алими з Нігерії та Карлою Мур із Ямайки. Вони обидві більше говорять про колоніальну спадщину, яка запровадила гомофобні закони у їхніх державах, а також про вплив рабства на ставлення до ЛГБТ+ людей.

«Я все своє життя відчував гомофобію, змагаючись у країнах, де бути мною незаконно і де я не почуваюся в безпеці. Спортсмени ЛГБТ+ повинні бути у безпеці та почуватися комфортно, залишаючись самими собою, не побоюючись переслідувань чи смерті.», — каже Том Дейлі.

Майкл Йохновіц, головний редактор ВВС, додає: «Жахливо, коли спортсмени з гордістю представляють свою країну на світовій арені в чужих країнах, вони стикаються з переслідуваннями в них. Або ще гірше — вдома просто за те, що вони геї».

Документальний фільм «Нелегально бути мною» вийде в ефір на BBC One о 9-й вечора 9 серпня. Він також буде доступний у прямому ефірі на BBC iPlayer.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією