Тисячі людей зібралися у Празі, щоб підтримати ЛГБТ+

Декілька тисяч людей зібралися 26 жовтня на Вацлавській площі у Празі, щоб вшанувати пам’ять жертв убивства представників ЛГБТ+ у Братиславі. Організатори та спікери закликали покласти край поширенню забобонів щодо ЛГБТ+ та ухвалити закон, що дозволяє одружуватися одностатевим парам.

«Разом ми маємо зупинити поширення забобонів, які живлять цю ненависть. Мотивацію терориста підживлювали публічні заяви громадських діячів, зокрема політиків», — сказав Чеслав Валек з ініціативи Jsme fér. Він нагадав про нещодавний заклик 23 організацій до уряду та парламенту ухвалити закон про захист ЛГБТ+. До 26 жовтня петицію підписали понад 17 тисяч осіб.

Рівноправність ЛГБТ+ на зборах підтримала і уповноважена уряду з прав людини Клара Лауренчікова. За повідомленням кореспондента ЧТК, сенатор Мілош Вистрчіл (ODS), який має залишитися головою Сенату, і мер Праги Зденек Гржиб (Пірати) також були присутні на зустрічі як глядачі.

У Братиславі в середині жовтня 19-річний підліток застрелив двох чоловіків 23 та 26 років та серйозно поранив 28-річну жінку перед баром Tepláreň, який часто відвідують представники ЛГБТ+-спільноти. Той, хто стріляв, втік з місця події, а пізніше покінчив життя самогубством.

За версією прокуратури, перед злочином він розмістив у соціальній мережі маніфест, спрямований проти представників ЛГБТ+ спільноти та євреїв. Словацька поліція розслідує справу як тероризм. За її словами, чоловік напав на людей у ​​гей-барі після того, як його план нападу на прем’єр-міністра Словаччини Едуарда Хегера провалився.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією