Техаського лікаря звинувачують у передачі медичних карток трансгендерних дітей ультраправому екстремісту

Хірурга з Х’юстона звинувачують у порушенні приватного життя трансгендерних дітей, які не перебували під його опікою, шляхом викрадення їхньої медичної інформації та передачі її ультраправому екстремісту, який затято виступає проти прав трансгендерів. У федеральному обвинувальному висновку, оприлюдненому в понеділок, детально описується ймовірний несанкціонований доступ доктора Ейтана Хаїма до конфіденційної інформації про пацієнтів Техаської дитячої лікарні та її розголошення.

34-річний Хаїм закінчив резидентуру в Медичному коледжі Бейлора і, як повідомляється, відновив свій доступ до електронної системи записів лікарні у квітні 2023 року. Його звинувачують у незаконному отриманні імен пацієнтів, кодів лікування та даних про лікарів, якими він потім поділився з консервативним активістом Крістофером Руфо. Руфо, відомий своєю жорсткою позицією щодо прав трансгендерів, використав цю інформацію для публікації викривальної статті, в якій стверджувалося, що лікарня продовжує надавати гендерно-підтверджуючу допомогу неповнолітнім, незважаючи на публічну заяву про припинення надання таких послуг.

В обвинувальному висновку стверджується, що Хаїм отримав доступ до цієї конфіденційної інформації під фальшивим приводом і зі злим умислом, маючи на меті завдати шкоди Техаській дитячій лікарні.

Дії Хаїма послідували за висновком генерального прокурора Техасу республіканця Кена Пакстона від 2022 року, який назвав гендерно-підтверджуючий догляд за неповнолітніми формою жорстокого поводження з дітьми. Губернатор Грег Ебботт, республіканець, згодом доручив Департаменту сімейних і захисних послуг Техасу розслідувати випадки, коли батьки звертаються за такою допомогою для своїх дітей. У відповідь на це Техаська дитяча лікарня оголосила, що призупиняє всі послуги з гендерного підтвердження для неповнолітніх, щоб виконати ці директиви і захистити свій персонал і пацієнтів від можливих юридичних наслідків.

Незважаючи на публічну позицію лікарні, Хаїм стверджує, що вони таємно продовжували надавати ці послуги.

За даними Міністерства юстиції, Хаїму може загрожувати до 10 років ув’язнення у федеральній в’язниці і штраф у розмірі 250 000 доларів, якщо його визнають винним за всіма пунктами обвинувачення. Згідно з судовими протоколами, Хаїм був звільнений з-під варти під незабезпечену заставу в розмірі 10 000 доларів США.

Захист Хаїма стверджує, що він діяв як інформатор, виконуючи свій обов’язок обов’язкового репортера про випадки насильства над дітьми. Його адвокат Марселла Берк стверджує, що обвинувальний акт є політично мотивованою спробою змусити замовкнути тих, хто виступає на захист вразливих верств населення, повідомляє Houston Public Media. Берк наполягає на тому, що дії Хаїма були продиктовані моральним обов’язком захищати дітей, а не злим умислом.

Всі основні медичні асоціації США підтримали гендерно-підтверджуюче лікування неповнолітніх з гендерною дисфорією.

Виконавчий директор і засновник Rainbow Youth Project USA Ленс Престон розповів The Advocate, що передбачувані дії Хаїма мали жахливі наслідки для молодих людей, які звернулися за підтримкою психічного здоров’я після порушення приватного життя.

“Ми отримали незліченну кількість дзвінків, коли сім’ї знову не довіряють постачальникам психіатричної допомоги в Техасі через страх, що записи будуть оприлюднені”, – сказала Престон. “Цей самий страх… мав велике значення, коли Пакстон намагався звинуватити сім’ї у жорстокому поводженні з дітьми та повідомити про це в службу захисту дітей (CPS). Сім’ї запитують, чи можуть вони звернутися до постачальника [психіатричної допомоги] в іншому штаті. Це проблема”.

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар