Таджикистан отримав рекомендації від ООН щодо дотримання прав ЛГБТ-людей

9 жовтня Ельвіра Тілек кизи, спеціалістка з прав людини ЕКОМ, виступила з усною доповіддю на 72-й сесії Комітету з економічних, соціальних та культурних прав з огляду на четверту періодичну доповідь Таджикистану. У заяві вона торкнулася основних питань дотримання прав і свобод ЛГБТ-людей у ​​Таджикистані, які були повною мірою описані в альтернативному звіті про порушення прав за ознаками СОГІ, який ЄКОМ подав до Комітету раніше.

У своїх заключних рекомендаціях Комітет висловив своє занепокоєння надмірними обмеженнями при реєстрації та звітності щодо зовнішніх грантів з боку неурядових організацій, особливо щодо неурядових організацій, які займаються захистом прав ЛГБТ-людей. Комітет зазначає, що такі обмеження перешкоджають діяльності організацій, які займаються захистом та заохоченням усіх прав людини, включаючи економічні, соціальні та культурні права.

Комітет стурбований стигматизацією та дискримінацією ЛГБТ-людей, які перешкоджають здійсненню ними економічних, соціальних та культурних прав, а також відсутністю державної політики, програм чи ініціатив, спрямованих на протидію такій стигматизації та дискримінації.

Комітет рекомендував Таджикистану забезпечити ефективний захист від усіх форм дискримінації та насильства за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, які перешкоджають здійсненню їхніх економічних, соціальних та культурних прав. Він також рекомендував державі вжити всіх необхідних заходів для боротьби зі стигматизацією та дискримінацією щодо ЛГБТ-людей, у тому числі шляхом проведення інформаційно-просвітницьких кампаній.

ЕКОМ і надалі підтримуватиме ініціативи в країні та готова сприяти уряду в імплементації рекомендацій.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією