Світовий банк позбавив Уганду фінансування через закони проти ЛГБТ

На початку тижня Світовий банк оголосив про припинення видачі нових кредитів уряду Уганди, заявивши, що ухвалений у країні анти-ЛГБТ закон суперечить цінностям банку.

Команда Світового банку вирушила в Уганду у травні 2023 року, одразу після набуття чинності закону, спрямованого проти ЛГБТ-людей. Експерти дійшли висновку, що необхідні додаткові заходи для забезпечення виконання проєктів відповідно до стандартів банку в галузі довкілля та соціальної сфери.

“Антигомосексуальний закон Уганди кардинально суперечить цінностям Світового банку. Ми вважаємо, що наша місія з викорінення бідності може бути успішною тільки в тому разі, якщо вона буде спрямована на всіх, незалежно від раси, статі або сексуальної орієнтації”, – йдеться в офіційній заяві Світового банку.

Голова Світового банку Аджай Банга, який вступив на посаду в червні, опинився під тиском через угандійський закон. 15 червня 170 правозахисних організацій закликали Бангу негайно вжити “конкретних заходів” у відповідь на анти-ЛГБТ закон Уганди, включно з припиненням кредитування.

Міністр закордонних справ Уганди Окелло Орієм звинуватив Світовий банк у лицемірстві, заявивши, що він надає кредити країнам Близького Сходу та Азії, де закони щодо гомосексуалів такі самі або ще більш жорстокі.

До кінця 2022 року, нагадує Reuters, Світовий банк надав Уганді фінансування на суму 5,4 мільярда доларів, зокрема на проєкти в галузі охорони здоров’я та освіти. Наразі всі виплати зупинено.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією