“Пропагує гомосексуальність і суперечить моралі”: у Лівані заборонили фільм “Барбі”

У кінотеатрах Лівану заборонили показ фільму “Барбі”. У мінкульті країни кажуть, що він “пропагує гомосексуалізм і суперечить релігійним цінностям”

Про це повідомляє Reuters, передає Espreso.

З відповідним рішенням виступив міністр культури Лівану. У ньому говориться, що фільм “пропагує гомосексуальність і сексуальну трансформацію”, а також “суперечить цінностям віри та моралі”, применшуючи важливість сім’ї.

Натомість міністр внутрішніх справ Бассам Мавлаві звернувся до цензурного комітету Генеральної безпеки, який відповідає за рішення щодо цензури, і просить надати свої рекомендації.

Айман Мханна, виконавчий директор некомерційної громадської організації Samir Kassir Foundation, вважає, що такий крок стався на тлі “хвилі фанатизму”.

“Це частина ширшої кампанії, яка об’єднує Хезболлу, християнських ультраправих та інших вищих релігійних лідерів у цілеспрямованій кампанії проти ЛГБТ”, – додав він.

Ліван був першою арабською країною, яка провела тиждень прайду у 2017 році, і загалом його сприймали як безпечну гавань для ЛГБТК-спільноти на консервативному Близькому Сході. Але останнім часом це питання набуло більшої уваги, викликавши напруження.

Минулого року Мавлаві прийняв рішення про заборону заходів, які “пропагують сексуальні збочення” в Лівані. А нещодавно він сказав, що гомосексуальність становить “безпосередню небезпеку” для Лівану і їй слід “протистояти”. У разі гомосексуального акту “його вбивають з першого разу, навіть якщо він неодружений”. У вівторок кабмін Лівану закликав громадян “триматися” сімейних цінностей, не згадуючи про ЛГБТК+ спільноту.

Що відомо про фільм “Барбі”

“Барбі” – це романтична комедія, заснована на культовій іграшці від Mattel. За сюжетом Барбі й Кен прагнуть залишити ляльковий світ, аби опинитися в “реальному житті” та знайти свою індивідуальність.

Фільм зрежисований Ґретою Ґервіґ (“Маленькі жінки”, “Леді Бьорд”). У “Барбі” зіграли номінанти на “Оскар” Марго Роббі (“Секс-бомба”, “Я, Тоня”) з Раяном Ґослінгом (“Ла-Ла Ленд”, “Половина Нельсона”) у головних ролях Барбі й Кена. Але у фільмі буде кілька Кенів і Барбі, які представлятимуть різні професії, хобі та стилі життя. Серед інших акторів, які знялися у фільмі, є Дуа Ліпа, Ісса Рей, Емеральд Феннел, Майкл Сера, Вілл Феррелл та Гелен Міррен.

У міжнародний прокат стрічка вийшла 19 липня 2023 року, прем’єра в Україні доступна була вже на наступний день.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією