Ставлення до ЛГБТ у Китаї: чому популярний блогер наклав на себе руки

На початку травня популярний китайський фуд-блогер Ішіцзі 一食纪 наклав на себе руки. У посмертному ролику Ішіцзі зізнався, що він гей. Блогер згадав, що був надто нещасним і більше не міг жити. На його канал на відеоплатформі Bilibili було підписано понад 560 тис. людей, тому ситуація миттєво викликала резонанс у соцмережах. Шанувальники блогера були шоковані сумною новиною, їх розлютила подача події у китайських ЗМІ. Докладніше про трагедію та становище ЛГБТ у Китаї розповідає SupChina.

Блогеру Ішіцзі було 26 років, він довго приховував сексуальну орієнтацію. 5 травня він зважився на камінг-аут через заздалегідь заплановане відео на Bilibili. Китайські ЗМІ одразу підхопили новину про смерть блогера, але не розкривали справжню причину суїциду. Про те, що Ішіцзі був геєм, воліли просто не згадувати.

“Я гей. Я радий, що нарешті можу відверто признатися. Я б все одно ніколи не зміг одружитися та мати дітей. Суспільство зробило мене дуже нещасним, тому я не хотів би змушувати когось ще переживати те саме», — пояснив блогер.

Він заздалегідь записав відео із заголовком «Спасибі та прощайте», яке було опубліковано вже після його смерті. Ішіцзі попросив шанувальників не сумувати і нагадав, що в їхньому житті він «лише перехожий». Також він побажав шанувальникам щастя.

Після публікації ролика фанати забили на сполох. Коментатори просили Ішіцзі «трохи почекати» та намагалися зв’язатися з ним через адміністраторів платформи. Через годину після виходу ролика співробітники Bilibili повідомили аудиторію, що намагалися вийти на зв’язок з блогером і вже звернулися до поліції.

Своє перше відео на Bilibili Ішіцзі опублікував у 2019 році. Усі ролики було знято на його кухні. Ішіцзі знімав процес готування та обідав на самоті. Водночас блогер ніколи не показував свого обличчя, не розкривав справжнього імені та не розповідав про особисте життя. Весь контент на каналі Ішіцзі був присвячений виключно їжі. У середньому його ролики набирали 50 тис. переглядів.

Прощальне відео стало найпопулярнішим на каналі. З моменту виходу воно зібрало більше 4,2 млн переглядів та 56 тис. коментарів. У ньому Ішіцзі розповів аудиторії, що з’їхав від батьків у 2016 році. Багато хто припустив, що він ухвалив таке рішення через погані стосунки з батьками. За словами блогера, все життя його супроводжувало почуття самотності. У багатьох інтернет-користувачів його історія викликала глибокий відгук:

«Як гей я можу сказати, що завжди відчував те саме. Мені важко спілкуватися з людьми, і мене не влаштовують нинішні соціальні норми. Я теж люблю готувати, але іноді мені важко знайти причини, щоби жити далі», — ділиться один із коментаторів.

У Китаї одностатеві шлюби заборонені, а представники ЛГБТ-спільноти часто зазнають засудження та дискримінації. Репрезентацію одностатевих стосунків неможливо побачити на китайському телебаченні. Торік у рамках боротьби уряду з «фемінними» блогерами на платформі Douyin багато каналів було заблоковано.

Китайські ЗМІ, висвітлюючи новину про самогубство Ішіцзі, сховали всі згадки про його сексуальну орієнтацію. Демонструючи скріншот із останнього ролика в ефірі, відповідні субтитри просто замазали. Подібне подання історії викликало гнів інтернет-користувачів. Ставлення ЗМІ багато хто вважав «неетичним» та «неповажним».

«Він віддав своє життя за цей момент щирості. Єдина мить, коли він міг бути самим собою. ЗМІ вирішили цей момент просто стерти», – говорить пост у Weibo, який набрав 280 тис. лайків.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією