Синод Англіканської церкви затвердив рішення про благословення для ЛГБТ-пар

За словами архієпископа Кентерберійського, вперше Церква Англії публічно, беззастережно та радісно вітає одностатеві пари.


9 лютого 2023 року генеральний синод Церкви Англії ухвалив рішення, яке дозволяє одностатевим парам отримати Боже благословення на спільне проживання, повідомляє сайт Англіканської церкви.

Члени Синоду також висловили «жаль і покаяння» з приводу «нездатності Церкви вітати ЛГБТ-людей, шкоди, яку ЛГБТ-люди зазнавали та продовжують відчувати у церквах».

Рішення про благословення для ЛГБТ-пар, «було прийнято більшістю голосів у палатах єпископів, духовенства та мирян після знаменних дебатів протягом двох днів».

Крім того, були рекомендовані тексти «Молитви любові та віри», які можуть «добровільно використовуватися в церквах для пар, які відзначили важливий етап своїх відносин, таких як громадянський шлюб чи громадянське партнерство».

Архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі та архієпископ Йоркський Стівен Коттрелл у спільній заяві написали, що «це був довгий шлях, який призвів до цього моменту. Вперше Церква Англії публічно, беззастережно та радісно вітає одностатеві пари у церкві».

«Церква, як і раніше, має глибокі розбіжності з цих питань, які лежать в основі нашої людської ідентичності. Як архієпископи, ми зобов’язуємося поважати совість тих, для кого це заходить надто далеко, і забезпечити їм усі необхідні гарантії, щоб зберегти єдність Церкви, доки триває ця розмова», – йдеться у заяві єпископів.

Вони висловили надію, що сьогоднішні вдумливі, молитовні дебати ознаменують новий початок для Церкви, коли ми шукаємо шлях вперед, слухаючи один одного і, насамперед, Бога.

«Насамперед ми продовжуємо молитися, як молився Сам Ісус, про єдність Його Церкви і про те, щоб ми любили однин одного», – сказано в документі.

Джрело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією