Що означає бути бісексуалом?

Бісексуальні люди – найчисельніша частина ЛГБТК+ спільноти, вони становлять понад 50 відсотків тих, хто ідентифікує себе як ЛГБТК+. Але ті, хто ідентифікує себе як бі, можуть стикатися з сильною стигмою та питаннями щодо своєї сексуальної орієнтації так, як геї чи лесбійки не стикаються з ними.

На честь Тижня обізнаності про бісексуальність, який триває з 16 по 23 вересня. Нижче наведено кілька основних визначень того, що означає бути бісексуалом, а також деякі ресурси, які допоможуть краще зрозуміти бісексуальність.

Що таке бісексуальність?

“Бісексуальна людина – це людина, яку приваблює більш ніж один гендер, і дослідження показують, що до половини лесбійок, геїв і бісексуалів ідентифікують себе як бісексуалів”, – зазначає Human Rights Campaign.

Існує багато бі-невидимості та бі-негативності, оскільки багато людей стверджують, що бісексуальності насправді не існує. Це неправдиве твердження посилює той факт, що, за даними Американської психологічної асоціації, серед бісексуалів спостерігається більша нерівність у стані здоров’я.

Наскільки поширена бісексуальність?

Це досить поширене явище.

Згідно з дослідженням Gallup, близько 60 відсотків ЛГБТК+ американців кажуть, що вони бісексуали. Це означає, що близько 4 відсотків усіх американців є бісексуалами.

Представники покоління Z, міленіали та покоління X більш схильні ідентифікувати себе як бі, порівняно з американцями старшого віку, які більш схильні ідентифікувати себе як геї або лесбійки.

П’ятнадцять відсотків дорослих представників покоління Z кажуть, що вони бісексуали, тоді як серед міленіалів – 6 відсотків, а серед покоління Х – трохи менше 2 відсотків.

Це ж дослідження виявило, що жінки частіше, ніж чоловіки, ідентифікують себе як бісексуалів. Шість відсотків жінок ідентифікують себе як бі порівняно з 2 відсотками чоловіків. Жінки також частіше ідентифікують себе як бі, ніж як лесбійки.

Трансгендерні люди та кольорові люди також складають значну частину бісексуальної спільноти. Багато кольорових ЛГБТК+ ідентифікують себе як бі – понад 40%, згідно з попереднім дослідженням HRC. Близько половини транс-людей також ідентифікують себе як бі.

Які існують ресурси для того, щоб визнати свою бісексуальність?

HRC розробила посібник, який допоможе людям визнати свою бісексуальність.

“Як бісексуальні люди, ми стикаємося зі скептицизмом і стереотипами щодо нашої сексуальності, нас ігнорують і виключають з ЛГБТК+ простору, і ми часто невидимі один для одного – виклики, які можуть зробити камінг-аут складним процесом”, – пишуть в організації.

Ознайомитися з путівником можна тут (англ).

Група виявила, що бі-люди також менш схильні відкрито говорити про свою сексуальну орієнтацію лікарям. HRC також підготувала посібник “Як розповісти про свою бісексуальність лікарю”, щоб допомогти підійти до цієї теми.

Ви також можете ознайомитися з іншими ресурсами про бісексуальність.
https://www.bisexuality.org/
https://bi.org/en
https://biresource.org/

Деякі з ваших улюблених бі+ (бісексуальні, пан, флюїдні, квір, немарковані) знаменитості з різних платформ збираються разом на #BiWeek, щоб надіслати важливе, підтримуюче послання…

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією