Сейм Латвії у другому читанні прийняв Закон про цивільний союз, який дозволить ЛГБТ+ парам регулювати відносини

Сьогодні, 12 травня, Сейм у другому читанні ухвалив Закон про цивільний союз. Це дозволить урегулювати партнерські відносини, зокрема й ЛГБТ+ парам. Щоб закон набув чинності, його належить ухвалити також у третьому, остаточному читанні.

42 депутати проголосували “за”, 32 – “проти”, один депутат утримався.

Незважаючи на те, що увага суспільства прикута до законопроекту переважно через те, що він легалізує одностатеві відносини, фактично документ стосується всіх людей, незалежно від гендеру та сексуальної орієнтації, які перебувають у громадянському союзі. У документі немає згадки про сексуальну орієнтацію.

Зокрема, у Латвії громадянське партнерство (не зареєстроване у загсі) дуже поширене серед людей будь-якої сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності — на таких людей також поширюватимуться норми нового законопроекту.

Цивільний союз допоможе вирішити практичні проблеми, пов’язані з веденням спільного господарства, розпорядженні спільним майном та розподілі майна, що стає особливо актуальним при розриві відносин. Актуальною темою для громадянських спілок є і оформлення кредитів, оскільки банки зазвичай вимагають інформацію, що підтверджує факт спільного проживання.

При укладанні цивільного союзу сторони несуть взаємний обов’язок дбати і підтримувати одне одного, вести спільне господарство відповідно до доходу кожної із сторін. У межах загального домашнього господарства учасники громадянського союзу мають рівні права. У разі розбіжностей сторони прагнуть дійти згоди. У разі потреби сторони можуть звернутися до суду для вирішення спору.

Майнові відносини сторін цивільного союзу припиняються із припиненням цивільного союза.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією