Саудівська Аравія готова приймати ЛГБТ-туристів

ЛГБТ-туристи тепер можуть відвідувати Саудівську Аравію, повідомляється на офіційному туристичному сайті королівства. Ця зміна слідує за низкою соціальних та економічних реформ, які королівство здійснило в останні роки. Гомосексуальність, однак, залишається незаконною в країні, хоча цих законів не завжди дотримуються.

На сайті Саудівського управління з туризму visitsaudi.com на сторінці поширених запитань з’явився оновлений розділ “Чи запрошуються ЛГБТ-туристи в Саудівську Аравію?“. Відповідь на запитання говорить:

“Ми запрошуємо всіх охочих відвідати нашу країну і не просимо нікого розкривати особисті дані”.

Про зміну не було оголошено офіційно, але новина активно поширюється в “Твіттері”, пише Al-Monitor.

Як і в більшості мусульманських країн Близького Сходу, у Саудівській Аравії одностатеві стосунки заборонені законом. Це пов’язано з консервативною культурою і традиційною інтерпретацією ісламського закону – шаріату. Одностатеві стосунки в Саудівській Аравії караються тілесними покараннями або навіть смертю.

Однак ці закони в королівстві застосовують непослідовно. “Протягом року не було відомо жодного судового переслідування за одностатеві стосунки“, – йдеться в доповіді Держдепартаменту США про права людини за 2022 рік.

За даними лондонської організації Human Dignity Trust, яка відстежує закони проти ЛГБТ по всьому світу, важко визначити, наскільки сильні репресії проти ЛГБТ-спільноти в Саудівській Аравії. “Суспільна стигма і відсутність ЛГБТ-організацій обмежують можливість повідомляти про дискримінацію“, – йдеться на сторінці організації, присвяченій Саудівській Аравії.

Туристичний сайт Саудівської Аравії, що оголошує представників ЛГБТК “бажаними гостями”, відповідає масштабним соціальним змінам, що відбулися в королівстві за останні роки. У 2018 році Саудівська Аравія скасувала заборону на водіння автомобіля жінками. Однак кількох активістів, які виступають за право жінки водити машину, було заарештовано незадовго до ухвалення цього рішення.

Того ж року Саудівська Аравія оголосила, що жінки більше не зобов’язані носити абайю – довгий одяг, що закриває тіло з голови до ніг.

2021 року в Джидді на Червоному морі відкрився пляж Pure Beach, що став першим у Саудівській Аравії, де жінки можуть носити бікіні.

Водночас у Саудівській Аравії зберігаються деякі традиційні обмеження, наприклад заборона на алкоголь.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією