Сайт для ЛГБТ-підлітків заблокували в Казахстані

Міністерством культури та інформації Республіки Казахстан обмежено доступ до інтернет-ресурсу selftanu.kz, передає ІА “NewTimes.kz”.

За даними відомства, вони на постійній основі здійснюють моніторинг інформаційного поля на предмет дотримання вимог законодавства Республіки Казахстан. Так, Мінкульт під час моніторингу на інтернет-ресурсі selftanu.kz виявив порушення законодавства, пов’язане з розміщенням інформації, що завдає шкоди здоров’ю та розвитку дітей.

“Відповідно до листа комітету з охорони прав дітей міністерства освіти Республіки Казахстан від 29 січня 2024 року № 311-21-745/21 уповноважений орган з охорони прав дітей вважає за необхідне обмежити доступ до інтернет-ресурсів, які поширюють ідеї руху ЛГБТ серед казахстанського населення, з огляду на психовікові особливості дітей, їхню вразливість до негативного впливу інформаційного середовища, історичних та інших традицій, культурних цінностей казахстанського суспільства та держави, а також із метою належного виховання й повноцінного розвитку дітей, а також для забезпечення їхнього здоров’я.

Також наголошується, що відповідно до статті 17 конвенції про права дитини, держави-учасниці визнають важливу роль засобів масової інформації та забезпечують, щоб дитина мала доступ до інформації та матеріалів з різних національних і міжнародних джерел, особливо до таких відомостей та матеріалів, що спрямовані на сприяння соціальному, духовному та моральному благополуччю, а також здоровому фізичному та психічному розвитку дитини. З цією метою держави-учасниці заохочують засоби масової інформації до розповсюдження інформації та матеріалів, корисних для дитини в соціальному та культурному відношеннях, а також розробку належних принципів захисту дитини від інформації та матеріалів, що завдають шкоди її благополуччю.

А відповідно до статті 6 закону Республіки Казахстан “Про права дитини в Республіці Казахстан”, одними з цілей державної політики Республіки Казахстан в інтересах дітей є сприяння фізичному, інтелектуальному, духовному і моральному розвитку дітей, вихованню в них патріотизму, громадянськості та миролюбності, а також реалізації особистості дитини в інтересах суспільства, традицій народів держави, досягнень національної і світової культури, а також забезпечення захисту дітей від інформації, що заподіює шкоду їхньому здоров’ю та розвитку.

Підпунктами 4) і 5) статті 1 закону Республіки Казахстан “Про засоби масової інформації” інтернет-ресурс віднесено до засобів масової інформації, а інформація, розміщена на ньому, є продукцією засобу масової інформації.

Підпунктами 3) і 6) пункту 2 статті 16 закону Республіки Казахстан “Про захист дітей від інформації, що заподіює шкоду їхньому здоров’ю та розвитку”, установлено, що до забороненої для дітей інформації належить інформація, яка містить спеціальний сексуально-еротичний характер, а також розповсюдження якої серед дітей заборонено іншими законами Республіки Казахстан.

Відповідно до пункту 3 статті 34, пункту 1 статті 39 закону Республіки Казахстан “Про права дитини в Республіці Казахстан”, використання засобів масової інформації, що поширюють порнографію, які чинять шкідливий вплив на дітей та сприяють скоєнню правопорушень, також переслідується згідно із законом, і їх розповсюдження заборонено.

“У зв’язку з цим міністерством було вжито заходів щодо обмеження доступу до інтернет-ресурсу selftanu.kz у порядку, передбаченому статтею 41-1 закону “Про зв’язок”. При цьому, в разі усунення інтернет-ресурсом selftanu.kz порушень законодавства доступ до нього буде відновлено. У питаннях дотримання вимог законодавства Республіки Казахстан міністерство завжди дотримується позиції вибудовування конструктивного діалогу та налагодження співпраці з адміністраціями інтернет-ресурсів”, – резюмувало відомство.

Нагадаємо, інформація про створення сайту для ЛГБТ+ – підлітків в Казахстані з’явилася 17 січня. Пізніше спільнота батьків запустила петицію про видалення цього інтернет-ресурсу. 25 січня Мінкультури відреагувало на створення в Казахстані сайту для ЛГБТ-підлітків.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією