Республіканці Монтани (США) проголосували за те, щоб заборонити трансзаконодавиці Зої Зефір виступати в Палаті представників: “Атака на демократію”

Транс-політикіні Зої Зефір заборонили виступати в Палаті представників штату Монтана після того, як вона виступила проти анти-транс*законопроекту.

У середу (26 квітня) чиновники штату проголосували за те, щоб засудити депутатку від Міссули після хаотичного тижня протидії законопроекту, який забороняє гендерно-підтверджуючу опіку для трансгендерної молоді.

Після потужної промови Зефір, яка звинуватила анти-транс*законодавців у тому, що у них “руки в крові”, спікер Палати представників Метт Реґ’єр відмовився визнати її подальшу діяльність, доки вона не вибачиться.

Активісти заповнили оглядовий майданчик будівлі Капітолію Монтани під час законодавчих слухань у понеділок (24 квітня), скандуючи, щоб чиновники штату “дозволили їй виступити”.

Спецназ розігнав натовп, який дивився згори на Зефір, що піднімала свій вимкнений мікрофон, заарештувавши при цьому сімох протестувальників.

Голосування означає, що Зої Зефір більше не зможе виступати під час дебатів у Палаті представників або навіть брати участь у роботі Палати до кінця 2023 року.

Виконавча директорка GLAAD Сара Кейт Елліс назвала це рішення “атакою” на демократію і свободу слова.

“Це напад на демократію – придушити і без того маргіналізовані та недостатньо представлені голоси ЛГБТК+ та кольорових людей.”

“Говорячи відкрито – це буквально те, заради чого вони були обрані”, – додала Елліс. “Ця новина є сильним нагадуванням про те, що наші голоси – це наша сила. Коли ми говоримо, екстремістські законодавці не можуть не почути нас”.

Після того, як у січні Зої Зефір була приведена до присяги як перша транс*законодавиця Монтани, вона стала маяком надії для мешканців штату та ЛГБТК+ американців по всьому світу.

Її промова 18 квітня, в якій вона заявила, що законопроект SB99 “рівносильний тортурам”, була описана активістами як ще один приклад цього.

Після акції протесту в понеділок вона сказала в своїй заяві:

Те, що ви почули сьогодні, – це люди, які стоять за демократію. Люди стоять, щоб їхні голоси були почуті на цьому поверсі Палати представників.

Ви бачите тут людей, які не хочуть бачити демократію в дії.

Вони хочуть позбавити нас наших прав, і їм недостатньо проштовхнути шкідливі законопроекти – коли хтось встає і називає ці законопроекти шкідливими, вони хочуть тиші.

Після новини про голосування вона сказала:

“Я буду робити те, що я завжди робила – вставати від імені своїх виборців, на захист своєї громади і самої демократії”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією