Президент Мексики вибачився за те, що назвав транс*законодавицю “чоловіком, переодягненим жінкою

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор вибачився за те, що назвав федеральну трансгендерну депутатку “чоловіком, переодягненим жінкою”.

Коли він зробив цей коментар, політичний лідер мав на увазі Сальму Луевано, одну з перших трансгендерних законодавиць штату.

Обрадор зустрівся з Луевано, представницею своєї політичної партії, на публічному заході на вихідних.

Наступного дня президент відповів журналісту Хоакіну Лопес-Доріга, який запитав, чому він привітав Луевано поцілунком у щоку, повідомляє Reuters. У відповідь Обрадор запропонував пояснення, що Луевано була “чоловіком, переодягненим жінкою”.

Після того, як його коментар викликав негативну реакцію в соціальних мережах, Обрадор публічно вибачився під час прес-конференції у вівторок (9 січня), заявивши журналістам:

“Я хочу почати… з вибачень перед колегою, яка ідентифікує себе як жінка, і за те, що вчора я говорив про те, що є чоловіком, одягненим як жінка. Я дуже поважаю і вірю в свободу, і люди повинні сприймати будь-кого так, як вони себе ідентифікують”.

У відповідь Луевано звернулась до соціальних мереж, щоб визнати вибачення президента.

Вона написала:

“Сьогодні президент @lopezobrador_ приніс мені вибачення за те, що зробив погане узагальнення. Ця заява дуже важлива, тому що вона робить видимою боротьбу, яка зайняла у нас десятиліття

“Я – трансґендерна жінка, і це не підлягає обговоренню”.

В окремому твіті Луевано розкритикувала Лопес-Дорігу за надмірний аналіз взаємодії президента з нею.

“Президент @lopezobrador_ знає, що я ТРАНС*жінка, і між нами існує велика взаємна повага”, – написала вона в твіттері.

“З того, що я бачу у вашому випадку, @lopezdoriga, ваша ТУПА НЕВІГІДНІСТЬ і брудний мозок змушують вас вірити, що всі у вашому стані. Фобії відображають страх і невпевненість, НЕ ЗАБУВАЙТЕ”.

Під час перебування Андреса Мануеля Лопеса Обрадора на посаді президента, яке розпочалося у 2018 році, Мексика запровадила перші паспорти з небінарними гендерними маркерами, що ознаменувало те, що вони назвали “великим стрибком” для свободи вираження поглядів.

Представляючи паспорти у травні 2023 року, міністр закордонних справ Марсело Браред запевнив громадян: “Ми підтверджуємо нашу підтримку сексуального розмаїття.

“Всі права повинні бути гарантовані для всіх ідентичностей. Більше ніякої мови ненависті – різноманітність збагачується і процвітає”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією