Прем’єр-міністр Сінгапуру оголосив про відміну заборони на одностатевий секс

Сінгапур нарешті скасовує заборону на одностатевий секс. Параграф 377A Кримінального кодексу Сінгапуру, який був введений в дію у 1930-х роках за британського колоніального правління, втратить чинність.

У неділю – 21 серпня – прем’єр-міністр Сінгапуру Лі Сейн Лун оголосив про відміну параграфа 377A. Під час свого щорічного виступу, який транслювався національним телебаченням, Лі нагадав, що доля параграфа 377A востаннє обговорювалася в 2007 році, після чого уряд “не став скасовувати закон”, а натомість вирішив “не застосовувати його активно”.

“Тоді форсувати вирішення цього питання було б надто складно, – сказав Лі Сейн Лун. – Але зараз, через 15 років, ситуація помітно змінилася. Хоча ми в цілому залишаємося консервативним суспільством, гомосексуалів у Сінгапурі тепер приймають краще, особливо серед молоді”.

“Настав час знову поставити собі фундаментальне питання: “Чи повинен секс між чоловіками вважатися кримінальним злочином?” Так, – сказав Лі Сейн Лун, – у сінгапурців все ще різні погляди на те, чи є гомосексуальність правильною чи неправильною, але більшість людей згодні з тим, що сексуальна орієнтація та поведінка людини є особистою справою, і що секс між чоловіками не повинен бути кримінальним злочином.

“Немає жодних підстав переслідувати людей за це або оголошувати це злочином… Уряд скасує параграф 377А і декриміналізує секс між чоловіками. Я вважаю, що це правильне рішення, і більшість сінгапурців підтримують його. Рішення уряду приводить закон у відповідність до нинішніх соціальних реалій, і я сподіваюся, що це принесе хоча б деяке полегшення сінгапурським геям”, – заявив Лі Сейн Лун.


Активісти ЛГБТК+, нагадує “Pinknews”, роками боролися за відміну архаїчної заборони на секс між чоловіками, згідно з якою сексуальні стосунки за обопільною згодою каралися позбавленням волі на строк до двох років.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією