Прем’єр-міністр Ізраїлю повторно засудив нападки релігійних мракобісів зі свого уряду на ЛГБТ-громаду та нового спікера кнесета, який є відкритим геєм

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаніягу повторно за останні два тижні різко засудив нападки на ЛГБТ-громаду та особисто на нового спікера кнесета країни Аміра Охану, який є відкритим геєм і одружений із чоловіком.

“Я рішуче засуджую висловлювання проти ЛГБТ-громади і спікера кнесета Аміра Охани, написав Нетаніягу в Twitter. – Людина несе величезну відповідальність, будучи створеною за образом і подобою Всевишнього. Кожна людина створена за образом і подобою божою. Це принцип, який наш народ декілька тисяч років тому дав людству. Це принцип, яким ми керуємось і зараз”.

Обрання Аміра Охани спікером кнесета викликало шквал критики лідерів релігійних мракобісів, які не соромилися у висловлюваннях, коментуючи сексуальну орієнтацію нового голови парламенту.

Головний рабин Єрусалиму Шломо Амар (колишній головний сефардський рабин Ізраїлю) засудив депутатів ортодоксальних партій, які підтримали кандидатуру Охани.

“Уся ця мерзота зараз піднімає їх нагору, – нарік рабин. – Цим публічно пишаються, влаштовують паради. Тепер їх ще призначають на високі посади. Втратили вже всякий сором. Помилуй нас, Всевишній, щоб це не принесло горе народу Ізраїлю.

На жаль, люди, які вважаються віруючими, також підтримали призначення. Це вже безпрецедентна ганьба. І це люди, які підтримують Тору та дотримуються заповідей. Господи, помилуй їх. Голосувати за такого кандидата – це все одно, що люди, які дотримуються заповідей, підуть на весілля одностатевої пари”, – виніс вердикт рабин Шломо Амар.

Раніше стало відомо про висловлювання рабина Меїра Мазуза, який вважається наближеним до Ар’є Дері (ШАС) та Ітамара Бен-Гвіра (Оцма йегудіт). Мазуз назвав орієнтацію Охани “хворобою”, а самого спікера тим, хто “заразився цією хворобою”.

Згадавши Парад гордості в Єрусалимі, Мазуз рекомендував мешканцям столиці говорити своїм дітям, що “тут проходить парад худоби і нема чого на це дивитися“. “Там ходять тварини на задніх лапах. Що з ними можна зробити?” – додав рабин.

Далі рабин знову повернувся до Охани і, не називаючи його імені, натякнув, що трагедія на горі Мерон, яка забрала життя 45 людей, сталася через сексуальну орієнтацію міністра внутрішньої безпеки (у той період – Охани).

“Два роки тому щось сталося на горі Мерон. І кажуть, що міністр, який ніс відповідальність за те, що там відбувалося, страждав від тієї самої хвороби, – заявив Мазуз. – І ось – сталося те, що сталося”.

Барух Марзель, представник ультраправих в Ізраїлі, який ще нещодавно входив до керівництва партії Оцма йєгудит, також висловив невдоволення призначенням Аміра Охани на посаду спікера кнесета. Марзель прокоментував запис у твіттері свого колишнього соратника Ітамара Бен-Гвіра, в якому той привітав призначення Охани у теплих виразах, і написав: “Хула на Всевишнього“.

Засновник релігійної партії ШАС та колишній депутат від цієї партії Нісім Зеєв закликав продовжувати протест проти “ухилення зі шляху Тори“.

Політик великодушно визнав, що

“Амір Охана, зрозуміло, людина і, звичайно, шановна людина, вона може обіймати будь-яку посаду” – але не “представницьку” посаду глави законодавчої гілки влади. “У якій країні світу є голова-гомік?” – Вигукнув засновник ШАС, – “Тут немає ніякої ненависті, але є ухилення від шляху Тори”.

Продовжуючи демонструвати миролюбність та великодушність, Нісім Зеев запропонував спікеру Кнесета свій варіант “полюбовної угоди”: не треба подавати у відставку, достатньо просто створити “кошерну” сім’ю з жінкою “за законом Мойсея та Ізраїлю”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією