Права ЛГБТК+ та новий прем’єр-міністр Великобританії

Ріші Сунак був оголошений третім прем’єр-міністром Великобританії менш ніж за два місяці. Якою є його позиція щодо ЛГБТК+?

Ріші Сунак увійшов в історію як перша людина південноазіатського походження або кольорова, яка взяла на себе цю роль. Його перемога також ознаменує собою перший випадок, коли мешканець Даунінг-стріт у 10 разів багатший, ніж монарх. Новий прем’єр-міністр та його дружина Акшата Мурті мають загальний статки близько 730 мільйонів фунтів стерлінгів. Це приблизно вдвічі перевищує передбачуваний стан короля Карла III та Камілли, королеви-консорту.

Шлях до влади

З моменту обрання сім років тому депутатом від Річмонда (Йорк), Сунак став одним із найпомітніших членів Консервативної партії. Багато хто знає його як натхненника схеми звільнення через COVID-19, інші пам’ятають його за податковий скандал на початку 2022 року.

Тріумф Сунака – результат другого за рік конкурсу на лідера Консервативної партії. У першому з яких Ліз Трасс вийшла переможницею, перш ніж піти у відставку після 44 днів перебування на посаді. Це зробило її найкороткостроковою прем’єр-міністоркою у британській історії.

На відміну від свого попередника, який мав великий досвід роботи в галузі прав та рівності ЛГБТК+, точна позиція Сунака щодо деяких питань залишається неясною. У той час, коли він був канцлером казначейства (міністром фінансів), ніхто не бачив, щоб він брав участь у просуванні або відмові від прав. Потенційна політика до ЛГБТК+ майже не обговорювалася під час останньої битви за лідерство. Однак його результати голосування, попередні коментарі та інтерв’ю дають певне уявлення про те, яку позицію він займає з певних питань, що впливають на суспільство, і що він міг би зробити пріоритетним під час свого прем’єрства.

Припинення передачі ВІЛ до 2030 року

Сунак сказав, що він «пишається» поточним планом дій уряду щодо боротьби з ВІЛ, в якому поставлена ​​мета домогтися «нуля нових випадків ВІЛ-інфекції, СНІДу та пов’язаних із ВІЛ смертей в Англії до 2030 року». У липневій заяві групі ЛГБТ+ консерваторів він наголосив на важливості втілення цього в життя як однієї з «багатьох областей, які нам необхідно вирішити, щоб покращити життя ЛГБТ+ людей».

Боротьба зі злочинами на ґрунті ненависті проти ЛГБТК+

Згідно з офіційною статистикою Міністерства внутрішніх справ, кількість злочинів на ґрунті ненависті, зареєстрованих в Англії та Уельсі, цього року досягла нового максимуму. Злочини проти трансгендерних людей зросли на 56% порівняно з 2020/21 роками. А злочини на ґрунті ненависті, спрямовані проти сексуальної орієнтації, зросли на 41%. Під час літнього конкурсу лідерів Сунак наголосив на необхідності вирішення цієї проблеми, щоб створити «толерантніше суспільство».

У заяві для ЛГБТ+ консерваторів він додав:

«Я пишаюся тим фактом, що саме Консервативна партія проклала шлях та забезпечила рівність у шлюбі для ЛГБТ+ людей. Я хочу нести цей смолоскип уперед і вирішувати проблеми, з якими ви стикаєтесь у повсякденному житті. Тому що я не хочу, щоб комусь у Британії доводилося приховувати, хто вони чи кого люблять через страх. Я хочу, щоб це була найбезпечніша та найкраща країна у світі для ЛГБТ+».

Заборона конверсійної терапії для ЛГБТК+

Незрозуміло, чи новий прем’єр-міністр буде прагнути запровадити повну і всеосяжну заборону на так звану «конверсійну терапію». Шкідлива практика зазвичай визначається як будь-яка спроба змінити чи придушити сексуальність чи гендерну ідентичність людини, часто з використанням таких методів, як електрошокова терапія чи молитва. Це широко засуджується експертами та органами охорони здоров’я у всьому світі. Включно з Національною службою охорони здоров’я та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, причому деякі порівнюють це з тортурами.

Раніше, цього року, уряд Бориса Джонсона зробив ряд актів, оголосивши конверсійну терапію поза законом у Великій Британії. Сунак публічно не висловлювався проти цього і не планував виключати транс*людей з-під заборони. Незважаючи на те, що Тереза ​​Мей вперше ухвалила закон ще у 2018 році.

Права транс*людей

Влітку анонімне джерело з офісу колишнього канцлера повідомило Daily Mail, що Сунак «критикує нещодавні тенденції стирання жінок з землі за допомогою незграбних, гендерно-нейтральних виразів». І що, якщо він стане прем’єр-міністром, «не підтримає розмиття у законодавстві чи державному секторі».

У матеріалі також стверджувалося: він «вважає, що ми повинні мати можливість називати матір’ю і говорити про грудне вигодовування поряд з транс-інклюзивною мовою, де це необхідно».

Джерело заявило, що він планує випустити «маніфест прав жінок», який включатиме зобов’язання заборонити транс*жінкам брати участь у спортивних командах, які відповідають їхній гендерній ідентичності. А також закликає школи бути «обережнішими» щодо того, як вони викладають теми ЛГБТК+.

Сунак надав вагу твердженням, коли в липні опублікував у Твіттері посилання на статтю, додавши: «Якщо я стану прем’єр-міністром, я захищатиму права жінок і забезпечуватиму, щоб жінки і дівчатка користувалися такою самою свободою, яку більшість чоловіків вважають само собою зрозумілою, відчуваючи себе в безпеці від нападу.

Відповідаючи на питання про «зростаючу проблему трансфобії» в Консервативній партії, Сунак сказав, що «забобони щодо транс*персон неправильні. Консервативна партія — це відкрита, гостинна сім’я для всіх представників суспільства, хоч би ким вони були і незалежно від їхнього походження».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією