Похорон відомої транс*активістки в нью-йоркському соборі спровокував скандал

Римо-католицька архієпархія Нью-Йорка засудила похорон Сесілії Джентілі, який відбувся в соборі Святого Патріка на Манхеттені. Джентілі була відома як провідна захисниця трансгендерних людей, а також секс-працівників/ць та людей з ВІЛ, повідомляє ABC News.

Похорон викликав засудження цієї події високопоставленим церковним чиновником, який назвав месу скандалом в одному з провідних молитовних будинків США. У письмовій заяві преподобний Енріке Сальво, пастор церкви Святого Патріка, подякував людям, які, за його словами, повідомили церкву, що вони “поділяють наше обурення скандальною поведінкою” на похороні.

Як повідомляється, церемонію відвідало понад тисяча осіб, частина яких намагалися перетворити прощання на “шоу”.

“Собор знав лише, що сім’я та друзі просять заупокійну месу для католика, і не підозрювали, що наш прийом та молитва будуть принижені таким святотатським та оманливим чином”, – йдеться в заяві Сальво.

На думку преподобного, той факт, що інцидент відбувся у Великий піст ще більше погіршує ситуацію.

“Те, що такий скандал стався в “Парафіяльній церкві Америки”, погіршує ситуацію; те, що він відбувся, коли починався Великий піст, щорічна сорокаденна боротьба з силами гріха і темряви, є потужним нагадуванням про те, як сильно ми потребуємо молитви, відшкодування, покаяння, благодаті та милосердя, до яких нас запрошує ця свята пора», – сказав він.

Сесілія Джентілі – колишня секс-працівниця, яка страждала від наркотичної залежності та відбувала тюремне ув’язнення, стала координаторкою програми охорони здоров’я трансгендерів, директоркою з некомерційної політики відомої організації охорони здоров’я геїв GMHC, а також лобісткою рівності в галузі охорони здоров’я та антидискримінаційного законодавства, серед іншої адвокаційної роботи.

Собор Святого Патріка, архітектурна та туристична пам’ятка Манхеттена, був місцем похорону багатьох видатних жителів Нью-Йорка, включаючи сенатора Роберта Кеннеді, Бейба Рута та рятувальників, які загинули під час теракту 11 вересня 2001 року.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар