Починається тиждень обізнаності про аромантичних людей. Хто такі аромантики?

Про це сповіщує у соцмережах Гей-альянс Украина.

Аромантик – це людина, яка не відчуває романтичного потягу до інших людей або виявляє почуття, але на відміну від шаблонного уявлення про романтику. Аромантики не закохуються, але більшість відчуває неромантичну любов до сім’ї, друзів, вихованців.

Протилежністю аромантичності є алоромантичність, або вираз романтичних почуттів до людей.
Обидва терміни відносяться до спектру романтичних орієнтацій, поряд з біромантичністю (романтичним потягом до людей обох статей), гоморомантичності (романтичним потягом до людей своєї статі) та гетероромантичності (романтичним потягом до людей протилежної статі).

Аромантики можуть мати статевий потяг до інших людей та насолоджуватися сексом, проте — без романтичної складової. Це не значить, що їм взагалі не знайоме таке відчуття як любов. Просто для аромантичних людей почуття любові до близьких чи платонічної любові до друзів зазвичай не відрізняється від кохання.

Багато хто з асексуалів також є аромантиками. Проте ідентифікувати себе як аромантичні люди загалом можуть представники будь-яких сексуальних орієнтацій. Адже ця ідентичність стосується відсутності саме романтичного потягу, а не статевого.

А в тебе є риси аромантичності? 🌈 Бережіть себе ☀️

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією