Племінник прем’єра Польщі влаштував ЛГБТ-акцію у костелі Варшави

Під час недільної меси для дітей у варшавському Костелі Святого Хреста ЛГБТ-активісти, серед яких племінник прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, провели протест: лягли хрестом біля вівтаря.

Акцію влаштували двоє активістів – Франек Брода та Віктора Магнушевська – із групи Lex Q, яка бореться з гомофобією та нетолерантністю у Польщі. Лягаючи перед костельним вівтарем, молоді люди були одягнені в райдужний одяг.

Активісти покинули костел, коли одна з парафіянок попросила їх не заважати месі. Як пізніше пояснили автори акції у ролику на ютубі, це був протест проти ставлення польської влади та костелу до ЛГБТ-спільноти.

“Нас зображують терористами, але насправді ми – жертви, а не агресори. Костел разом із урядом увесь час робить нападки на ЛГБТ-персон. Ми хотіли зламати цей задум. Ми у райдужних плащах нікого не ображаємо”, – заявив Франек Брода, племінник Моравецького.

За його словами, акція була початком кампанії, яку група Lex Q присвятить дезінформації та маніпуляційним та пропагандистським технікам, які використовуються політиками. Група публікуватиме в соцмережах фільми, що стосуються “конкретних політиків партії PiS”, – перший фільм буде про лідера партії Яросла Качинського. На запитання, чи вийде аналогічний фільм про Матеуша Моравецького, Франек Брода ствердно відповів.

На перфоманс у костелі відреагував віце-міністр справедливості Марчін Вархол, звинувативши демонстрантів у тому, що вони “переслідують християн” та “говорять про кохання, а сіють ненависть”. “Вони говорять про права людини, але порушують фундаментальне право на свободу совісті та віросповідання”, – додав він.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією