Першу відкриту ЛГБТ-спортсменку Індії спіймали на трьох допінг-препаратах

Дуті Чанд у 2014 році виключали зі збірної через гіперандрогенію та зажадали пройти тест на визначення статі. У допінг-пробі бігуньї знайшли одразу три речовини, які допомагають спалювати жир і нарощувати м’язову масу.

Індійська бігунка Дуті Чанд була тимчасово відсторонена через позитивний результат допінг-тесту на андарин, енобосарм (остарін) та лігандрол, повідомляє Insidethegames.

Всі три речовини відносяться до класу селективних модуляторів андрогенових рецепторів (SARM), які допомагають спалювати жир і нарощувати м’язову масу. Їх використання карається усуненням терміном до чотирьох років.

Рекордсменка країни у бігу на 100 м Чанд не пройшла позазмагальний тест 5 грудня та дискваліфікована з 3 січня. У федерації заявили, що 26-річна спортсменка тренувалася не разом зі збірною.

Чанд як інтерсекс-спортсменка була виключена зі збірної в 2014 році через гіперандрогенію (підвищений рівень чоловічих гормонів в організмі) і згодом, як і південноафриканка Кастер Семеня, піддалася тестуванню на визначення статі. У 2015 році Чанд здобула допуск до змагань через Спортивний арбітражний суд (CAS), а міжнародна федерація незабаром змінила правила за рівнем тестостерону.

Чанд здобула популярність в Індії після того, як у 2019 році заявила про те, що має одностатеви відносини, через що піддалася критиці з боку родини та рідного села.

Чанд виграла срібло у бігу на 100 та 200 м на Азіатських іграх 2018 року, а також перемогла на Універсіаді 2019 року в Неаполі.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією