Першій трансгендернйій офіцерці США висунуто звинувачення у змові з росією

Лікарці армії США Джеймі Лі Генрі, яка вважається одною з перших офіцерів, які заявили про себе як про трансгендерну жінку, пред’явлено звинувачення в передачі росії конфіденційної інформації з метою надання допомоги в її діях проти України.

Згідно з прес-релізом прокуратури США в Меріленді, 39-річній Джеймі Лі Генрі (Jamie Lee Henry) та її 36-річній дружині Ганні Габрієлян у четвер були пред’явлені звинувачення у змові та розкритті особистої інформації про стан здоров’я військовослужбовців США. Обидві живуть у Роквіллі, штат Меріленд. Звинувачення були висунуті федеральним великим журі.

Джеймі Лі Генрі, майорка армії США, розповіла про себе як про транс-жінку в інтерв’ю BuzzFeed News у 2015 році. Повідомлялося, що Генрі отримала дозвіл змінити ім’я та стать у документах. Однак у прес-релізі прокуратури США використовується чоловіче ім’я майора, зазначає Advocate.

За версією мін’юсту США, майор Джеймі Лі Генрі з дружиною Ганною Габрієлян скористалися допуском до одного з найбільших гарнізонів армії США на базі Форт-Брег, щоб викрасти записи зі шпиталю. При цьому Габрієлян умовляла дружина “не бути боягузом” і не звертати уваги на “етичні питання”.

У якості “співробітника російського посольства” – “покупця” даних виступив агент ФБР під прикриттям.

У разі визнання винними Джеймі Лі Генрі та його дружині загрожує максимальне покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі у федеральній в’язниці та максимум 10 років у федеральній в’язниці.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією