Парламент Болгарії ухвалив поправки до Кримінального кодексу, які передбачають суворіше покарання за злочини за ознакою СОГІ

Про це у соцмережах повідомляє Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

28 липня парламент Болгарії, однієї з найбільш консервативних країн ЄС, ухвалив поправки до Кримінального кодексу, які передбачають суворіше покарання за злочини, скоєні з мотивів нетерпимості за ознакою сексуальної орієнтації, а також криміналізацію розпалювання ворожнечі за цією ознакою (на додачу до тих ознак, які вже були захищеними від таких злочинів).

Це стало першим суттєвим законодавчим кроком на захист прав ЛГБТК у Болгарії після ухвалення Закону про заборону дискримінації у 2004 році. Довгі роки переважно консервативні болгарські політики ігнорували проблему гомофобного насильства та пропаганди, але часи змінюються, і тепер відверто солідаризуватися з Русскім міром у ставленні до ЛГБТК співгромадян їм стало незручно.

Як і в Болгарії, ЛГБТК спільнота в Україні теж є однією з головних жертв злочинів, мотивованих нетерпимістю. Зараз у Верховній Раді чекає на свій розгляд законопроєкт 5488, який має внести аналогічні зміни до українського законодавства. Подивимось, чи готові наші законодавці жити за сучасними європейськими стандартами, чи навіть війна з росією не примусила їх зректися традиційних цінностей русского міра.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією