Отець-єзуїт Джеймс Мартін каже, що в Церкві є багато цнотливих священиків-геїв

Американський отець-єзуїт Джеймс Мартін, який візьме участь у першій сесії Синоду про синодальність як учасник, призначений Папою Франциском, заявив, що “без сумніву, в Церкві є багато цнотливих і безшлюбних священиків-геїв. Важливо, щоб це було сказано”.

В інтерв’ю іспанській газеті El Periódico від 1 жовтня Мартін підкреслив, що “дуже важливо підкреслити, що ці священики ведуть цнотливе і безшлюбне життя, як і їхні гетеросексуальні колеги, і присвячують своє життя служінню в Церкві. Напевно, так було завжди”.

На його думку, “неможливо” знати їх кількість “через стигматизацію, яка все ще існує”, через яку “багато хто страждає мовчки через насмішки”.

Священик, відомий своєю про-ЛГБТК-активністю в Католицькій Церкві, розповів, що ті, хто готував Instrumentum Laboris для Синоду про синодальність, сказали йому, що “половина єпархій по всьому світу згадували про необхідність більшого прийняття і включення” цих осіб.

“Це не обмежується Заходом, – додав Мартін, – а поширюється по всьому світу. Втім, це й не дивно. Чим більше людей ідентифікують себе як ЛГБТК, тим більше сімей, парафій та єпархій це зачіпає. Тому існує природний і зростаючий інтерес до розуміння того, як надавати душпастирську опіку ЛГБТК-спільноті”.

Відповідаючи на запитання, чи не є його мета “нездійсненною місією” через присутність на Синоді дуже консервативних католиків, деякі з яких є високопоставленими, Мартін прокоментував: “Моя мета – слухати і чути ЛГБТ-спільноту”: “Моя мета – слухати Святого Духа, і я думаю, що це має бути метою кожного”.

Я не знаю, чого очікувати”

Щодо можливості напруженості під час першої сесії Синоду на тему синодальності, Мартін сказав, що “це, напевно, неминуче, але ми не повинні боятися напруженості”, тому що, наприклад, “першим синодом в історії Церкви був Єрусалимський собор, який відбувся близько 50 року н.е. Тоді було багато напруженості, але Святий Дух все ж зміг діяти”.

Щодо можливості того, що деякі з його постулатів будуть прийняті на цій першій сесії Синоду Синодальності, Мартін сказав: “Чесно кажучи, я дійсно не знаю, чого очікувати. Я думаю, що на цій першій зустрічі ми зосередимося на тому, як вести діалог один з одним і слухати один одного”.

На запитання, чому, на його думку, одні з найбільш консервативних голосів у Церкві належать американському духовенству, о. Мартін відповів: “Можливо, це тому, що багато людей захоплювалися Папою Іваном Павлом ІІ та Бенедиктом XVI, як і я. Це стосується і мене. Однак зараз Папа Франциск зайняв інший підхід. В принципі, змін не відбулося, але деякі люди можуть бути збентежені”.

“Що мене дійсно бентежить, – продовжив Мартін, – так це те, що в Сполучених Штатах деякі з тих самих людей, які стверджували, що Папу ніколи не можна критикувати під час понтифікатів Івана Павла II і Бенедикта, тепер роблять це щодня під час понтифікату Франциска”.

На запитання, як він ставиться до критики деякими американськими священнослужителями Німецького Синодального Путі, священик-єзуїт відповів: “Я не бачу в цьому нічого поганого: “Я не бачу в цьому боротьби. Обидві Церкви реагують на те, що вони вважають потребами свого народу. Це правда, що деякі німецькі церковні лідери можуть мати більш прогресивний підхід в деяких аспектах, але по суті немає ніякої різниці. Зрештою, ми всі читаємо той самий Символ віри щонеділі”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією