“Острів свободи” під прицілом: в Угорщини планують заборонити фестиваль Sziget через відеролик

Бенце Ретварі, заступник міністра внутрішніх справ Угорщини, різко розкритикував всесвітньо відомий фестиваль Sziget, що розпочався в Будапешті. За його словами причиною стала нібито присутність на фестивалі ЛГБТК пропаганди та її реклама.

Раніше урядовий уповноважений, якому належить значна частина землі, де проходить фестиваль, заявляв про можливість остаточного закриття цього заходу. Сілард Деметер, керівник культурної агенції Petofi та власник більшої частини території, де щорічно проходить фестиваль Sziget, сказав, що може припинити підтримку заходу.

За його словами Sziget має залишитися поп-культурним масовим заходом, а не фестивалем. По-друге, він має бути доступним для угорців. Адже більшість страв і напоїв у меню не доступні місцевим відвідувачам – все занадто дорого і розраховано на іноземних туристів.

Перед відкриттям фестивалю в уряді Угорщини почали нову хвилю нападок на Sziget. Близька до влади медіа-імперія під контролем фонду KESMA атакувала «відеоролики» фестивалю у веселкових тонах. Зокрема стверджується, що це “пропаганда ЛГБТ”, яка в Угорщині заборонена.

Бенце Ретварі, заступник міністра внутрішніх справ Угорщини, також засудив відеоролик, який був оприлюднений чотири місяці тому, через один кадр в якому цілується жіноча пара.

Утім Арон Деметер, юрист Amnesty International, вважає, що угорський закон про захист дітей не поширюється на такі відеоролики, оскільки вони доступні лише в соціальних мережах.

Ретварі вважає, що іноземні власники Sziget навмисно роблять провокації в Угорщині, і навіть шкодять навіть ЛГБТ, “продаючи” їх заради прибутку. Ось відео, на яке він поскаржився:

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією