Ліван і Кувейт на війні з “Барбі”: голлівудський блокбастер під забороною

Попри те, що “Барбі” стала справжнім хітом по всьому світу, одна країна повністю заборонила фільм, а інша збирається це зробити, оскільки стрічка “пропагує гомосексуальність”.

Наприкінці минулого тижня Ліван ухвалив рішення заборонити фільм “Барбі”, який зібрав вже понад мільярд доларів. Зробити це готується і Кувейт з тієї ж причини – боротьба з “ЛГБТ-пропагандою”.

Довгий час Ліван вважався відносно безпечним притулком для ЛГБТ-людей на консервативному Близькому Сході. Так, у 2017 році Ліван став першою арабською країною, в якій пройшов ЛГБТ-прайд. Але риторика, спрямована проти ЛГБТ, тут посилюється з кожним роком. Минулого тижня міністр культури Лівану Мохаммад Мортада, прихильник збройної шиїтської групи “Хезболла”, заявив, що, на його думку, “Барбі” “пропагує гомосексуальність” і “суперечить цінностям віри й моралі”.

Місцеві органи з цензури в Кувейті вирішили заборонити “Барбі”, оскільки фільм показує трансгендерних персонажів, що “суперечить національним цінностям країни”. У своєму рішенні влада послалася на те, що вона має захищати “суспільні звичаї та соціальні традиції”.

Незважаючи на те, що Кувейт і Ліван вирішили заборонити “Барбі”, фільм вийде в Саудівській Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратах. І, здається, навіть без цензури.

Заборони в окремих країнах не заважають успіху “Барбі”, зазначає “Out”. Навіть на четвертому тижні прокату він усе ще лідирує в топах, а збори перевищили позначку в мільярд доларів.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією