ООН засудила смертні вироки ЛГБТ-активісткам в Ірані

В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини назвали “розпливчастим” звинувачення у “поширенні розпусти на Землі”, за яким двох активісток засудили до страти.

ООН висловила “глибоке занепокоєння” смертними вироками, винесеними в Ірані двом ЛГБТ-активісткам. Про це агентство AFP повідомило у п’ятницю, 9 вересня, із посиланням на прес-секретаря Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) Ліз Тросселл.

За її словами, дівчата були засуджені за “розпливчастим обвинуваченням” у “поширенні розпусти на Землі”. Судовий розгляд явно не був справедливим, наголосила Тросселл.

Смертна кара за “розпусту” за допомогою “поширення гомосексуальності”

31-річна Зара Седігхі Хамедані та 24-річна Ельхам Чубдар були засуджені до страти Ісламським революційним судом у місті Урмія на північному заході Ірану. Про вирок стало відомо 4 вересня.

Хамедані була затримана у жовтні 2021 року при спробі в’їхати до Туреччини, після чого провела два місяці в одиночній камері слідчого ізолятора Корпусу вартових ісламської революції. Як наголошує правозахисна організація Amnesty International, активістку заарештували за її виступи на захист ЛГБТ-спільноти. За інформацією правозахисників, Хамедані була позбавлена права на адвоката під час затримання

Звинувачення активісткам було пред’явлено у січні. За версією прокуратури, дівчата розповсюджували “розпусту на Землі” через “поширення гомосексуальності та християнства”, а також шляхом “спілкування зі ЗМІ, що виступають проти Ісламської Республіки”.

Звинувачення у “поширенні розпусти на Землі” – одне з найсерйозніших у правовій системі Ісламської Республіки і зазвичай висувається за порушення законів шаріату, зазначає AFP.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією