Офіційна заява прес-секретара Європейської служби зовнішньої дії з приводу повідомлень про скасування Європрайду в Белграді

Прес-секретар Європейської служби зовнішньої дії (дипломатичної служби ЄС) вчора зробив офіційну заяву з приводу повідомлень про скасування Європрайду в Белграді. Текст заяви розміщено на веб-сайті служби:

“Після оголошення про скасування Європрайду ЄС заохочує владу Сербії продовжувати контакти з організаторами, щоби знайти спосіб, як провести Європрайд у мирі та безпеці. Ми з нетерпінням чекаємо остаточного позитивного рішення.

ЄС надає великого значення тому, щоб цей прайд проходив у мирних умовах і за безпеки його учасників.

ЄС підтримує рівність і відкидає всі форми дискримінації. EuroPride вперше відбувся у 1992 році та виступає за рівні права ЛГБТІК+ людей по всій Європі, надаючи голос тим, хто стикається з дискримінацією, насильством або ненавистю лише через свою стать, сексуальність або гендер”.

Ми очікуємо, що наші найближчі партнери візьмуть на себе зобов’язання захистити та просувати права людини. Це включає дотримання прав ЛГБТІК+ людей, і зокрема їхнього права на свободу зібрань і вираження думок відповідно до їхньої конституції та міжнародних зобов’язань у сфері прав людини”.

Подивимось, як відреагує на звернення уряду ЄС влада Сербії, яка, як і Україна, є кандидатом на вступ до цієї організації. Донедавна ця країна досить успішно просувалася по шляху євроінтеграції, але її влада ігнорувала антиліберальні тенденції у сербському суспільстві: пропаганду гомофобії, ксенофобії, шовінізму, проросійські настрої, надмірний вплив ультраконсервативної церкви. Тепер всі ці проблеми загострилися до такого ступеню, який вже всерйоз заважає перспективам набуття членства в ЄС і погрожує залишити Сербію у політичній ізоляції серед країн вільного світу.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією