Одностатеві шлюби легалізують у Непалі

Верховний суд доручив уряду легалізувати одностатеві шлюби в Непалі.

Одностатеві шлюби нарешті мають бути легалізовані за рішенням Верховного суду Непалу після кількох років юридичних суперечок. Крім того, суд рекомендував поширити визнання на інші одностатеві стосунки.

Це знаменне рішення робить Непал першою країною в Південній Азії, де дозволені одностатеві шлюби. Захист прав ЛГБТК+ і їхнє визнання як основних прав були спочатку визнані в новій конституції Непалу, яка була остаточно ухвалена у вересні 2015 року.

Ще 2007 року група ЛГБТК+-активістів подала петицію до Верховного суду, почавши судову тяганину, яка триватиме 16 років.

Петиція рішуче виступала за легалізацію одностатевих шлюбів і включала інші вимоги щодо рівних прав і визнання квір-спільноти.

Хоча Цивільний кодекс Непалу наразі забороняє одностатевим парам вступати в законний союз, питання про надання їм повної рівноправності в шлюбі перебуває на розгляді протягом тривалого періоду часу. Очікується, що у зв’язку з новою постановою уряд у найближчому майбутньому внесе зміни до Цивільного кодексу.

Різноманітні правозахисні організації та широка громадськість відзначили цю віху, а також звернулися в соціальні мережі, щоб закликати свій уряд почати виконання рішення Верховного суду.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією