Нову вакцину від ВІЛ створюють на основі білкових наночастинок і цукру

Препарат показав чудові результати в доклінічних випробуваннях, дослідники готуються випробувати його на людях. Склад вакцини робить вірус найпомітнішим для антитіл, тому вони можуть його успішно нейтралізувати, пише “Mirage”.

Нову вакцину від ВІЛ представила фармкомпанія Scripps Research. Експерти розробили її за допомогою нових технологій, що базуються на білкових наночастинках.

Саме ці крихітні білки і допомагають боротися з інфекцією: вони необхідні для відображення копій поверхневого білка ВІЛ (Env). Після того як препарат опиняється всередині організму, вірус стає більш помітним для імунної системи.

Такий ефект забезпечують і гнучкі молекули цукру (глікани). Зазвичай вони покривають білок Env на реальному вірусі та роблять його “менш схожим на чужорідного загарбника”. Нині ж учені вирішили зробити так, що глікани не вирізають і не додають у негліканові області, а просто вкорочують. Це дає змогу антитілам у рази легше атакувати ті місця, де є вірус.

З дизайном цієї вакцини ми, здається, вирішили більшу частину головоломки вакцини проти ВІЛ“, – каже Цзян Чжу, доцент кафедри інтегративної структурної та обчислювальної біології Scripps Research.

Препарат чудово показав свою ефективність на мишах. Новий “глікановий” варіант вакцини викликав сильну нейтралізуючу відповідь імунних антитіл, досягнувши 88%. У попередніх дослідах відсоток дорівнював 13.

Перші випробування на людях учені планують провести 2024 року. Наразі ж їхня мета “очистити” вакцину таким чином, щоб було якомога менше побічних ефектів.

Раніше повідомлялося: вчені зі США розробили комбіновану вакцину, яка в перспективі зможе захистити організм від ВІЛ.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією