До парламенту Словаччини внесено законопроєкт, що практично скасовує процедуру юридичного визнання гендеру

21 березня депутати парламенту Словацької Республіки запропонували поправку до “Закону про національний ідентифікаційний номер”, згідно з якою змінити гендерний маркер у документах буде вкрай складно.

Трансгендерні та небінарні люди в Словаччині мали доступ до юридичного визнання гендеру вже понад 40 років. Зараз парламент Словаччини пропонує змінити законодавство і зробити доступ до цієї процедури практично неможливим. Голосування відбудеться в травні 2023 року.

Наразі словацьке законодавство допускає юридичне визнання гендеру за дотримання суворих умов. У разі ухвалення законопроєкту, трансгендерним і небінарним людям доведеться доводити, що у них є “відповідний” набір хромосом, щоб отримати доступ до цієї послуги.

Словацька ЛГБТ+ організація Prizma коментує ситуацію так:

“Публічні дебати про гендерний перехід політизовані, засновані на дезінформації та нерозумінні важкого шляху, який повинні пройти трансгендерні люди, щоб змінити документи”.

Подібні “гейткіперські” ідеї трапляються в лікарській професійній спільноті, їх поділяють консервативно налаштовані спеціалістки. У такого підходу немає наукового обґрунтування, здача тестів на набір хромосом частіше є дорогою послугою. Також ця поправка порушує право трансгендерних і небінарних людей на самовизначення.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією