Новозеландський регбіст вийшов із шафи після завершення кар’єри

Новозеландський регбіст Кемпбелл Джонстон став першим гравцем Збірної Нової Зеландії з регбі, який зробив камінг-аут. Він зробив це вже після завершення кар’єри та отримав підтримку команди та організаторів спортивного життя.

Кемпбелл Джонстон тричі грав за Збірну Нової Зеландії та представляв клубні команди вдома та за кордоном. Але протягом усієї кар’єри йому доводилося приховувати частину свого я.

“Мені подобалося грати в регбі, – розповів 43-річний Кемпбелл Джонстон (Campbell Johnstone) в інтерв’ю CNN Sport, наводить його слова “Advocate”. – І ось одного разу ця інша моя сторона, моя сексуальність, стала виявлятися, мені подобалися хлопці.” Але це не відповідало обставинам і не входило в мої плани. Я довгий час відштовхував цю частину себе, продовжуючи зосереджуватися на своїх спортивних цілях».

Приблизно через десять років після завершення кар’єри Джонстон наважився публічно заявити про свою гомосексуальність.

За його словами, реакція на вихід з шафи застала його зненацька. Новозеландські зірки регбі Рубі Туї та Аарон Сміт, серед інших, похвалили його за хоробрість у соцмережах, а міністр спорту Грант Робертсон, який також є відкритим геєм, подякував за те, що він “почав цей шлях” і надихнув “майбутні покоління на відкритість, щастя та благополуччя”.

“Дуже багато людей надіслали мені повідомлення з підтримкою… Сотні людей розповідають історії своєї боротьби і пишуть мені про те, як здорово їм було почути, як я зізнаюся і виходжу”, – сказав Джонстон.

Сьогодні 43-річний Джонстон каже, що у нього все “спокійно” в особистому житті. Але він все ще не може забути біль, з яким він зіткнувся в ті дні, коли йому довелося миритися з тим, що його сексуальність – головна перешкода на шляху до втілення дитячої мрії грати за збірну Нової Зеландії.

Після уходу з регбі Джонстон працював тренером в Іспанії, США та Новій Зеландії.

У серпні 2022 року австралійський гравець у регбі Тобі Рудольф розповів про свою сексуальність в інтерв’ю: “Я відкритий для представників обох статей…”

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією