Нові ліки від ВІЛ у вигляді добавки

Індійські вчені розробили інноваційну форму долутегравіру, препарату для терапії ВІЛ.

Долутегравір, це противірусний засіб для лікування ВІЛ із класу інгібіторів інтегрази другого покоління. Простіше кажучи цей препарат дозволяє уповільнювати процес розмноження ВІЛ в організмі людини. Вчені з Індії створили нову форму долутегравіру у вигляді порошку, який можна додавати в їжу або змішувати з напоями.

Поки що препарат перевірено лише на тваринах. Зараз він має пройти ще безліч випробувань, щоб його можна було вводити в масове виробництво для використання людьми. Якщо цей порошок стане доступним широкому загалу, це допоможе багатьом ВІЛ-позитивним людям бути менш зосередженими на постійному прийомі препаратів для підтримки терапії.

Вже у 2019 році ВООЗ рекомендувала долутегравір як препарат для лікування ВІЛ різних груп, включаючи вагітних та жінок репродуктивного віку. У середині грудня 2021 року ВООЗ схвалили форму долутегравіру компанії Macleods для дітей.

Щоб збільшити розчинність та біодоступність препарату, індійські фахівці синтезували наночастинки хітозану, що містять долутегравір, за допомогою технології розпилювального сушіння. Підсумковий препарат порівняли з чистим долутегравіром.

Вчені встановили, що біорозподіл ліків у плазмі та органах був у 2,5 рази вищим при введенні їх у новій формі, ніж у чистому вигляді. Приймати його можна, наприклад, розчинивши у молочних виробах. Це не впливає на коефіцієнт абсорбування молекул, але збільшує час досягнення максимальної концентрації в організмі. Крім того, розподіл діючої речовини в мозку був значно вищим при введенні ліків у вигляді порошку.

Вчені вважають, що нова форма найкраще підійде для лікування ВІЛ у різних уразливих груп та дітей.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією