Нкуті Гатва з “Доктора Хто” про “токсичність” фетишизації чорношкірого чоловіка на гей-сцені

Зірка серіалу “Доктор Хто” Нкуті Гатва відверто розповів про свій досвід життя в “білому гей-середовищі” гей-сцени Глазго, коли він працював офіціантом і танцюристом гоу-гоу.

У вересні Гатва попрощався зі своєю проривною роллю чорношкірого підлітка-гея Еріка Еффіонга в популярному серіалі Netflix “Sex Education”. Але він не буде довго сидіти склавши руки, оскільки готується взяти на себе керування Тардіс у британському науково-фантастичному серіалі “Доктор Хто” у грудні.

Враховуючи його гучний рік, він опинився в центрі уваги більше, ніж будь-коли, і раніше цього літа підтвердив свою приналежність до ЛГБТК+ спільноти після того, як вперше публічно назвав себе квір-людиною під час інтерв’ю журналу Elle.

Гатва, чия сім’я переїхала з Руанди до Шотландії в 1994 році, розповів тоді про свою зустріч з квір-руандійкою на Манчестерському прайді кілька років тому, яка надихнула його на нові звершення.

Я ніколи раніше не зустрічав інших квір-руандійців. Я думав, що я один такий у світі“, – сказав він тоді.

Тепер, в інтерв’ю журналу GQ, Гатва розповів, що знайшов своє місце як квір-чорношкірий чоловік під час навчання в Королівській консерваторії Шотландії в Глазго. Деякий час він роздавав флаєри біля міського ЛГБТК+ клубу The Polo Lounge, а потім влаштувався офіціантом і танцюристом гоу-гоу в його сестринському закладі Club X.

“Було дуже дивно перейти зі старшої школи, де, будучи чорношкірим квір-пацаном, ти був нікому не потрібен, до гей-середовища Глазго”, – каже він.

Коли він переїхав до Глазго, він відчув себе “фетишизованим” і “глибоко сексуалізованим” на гей-сцені.

Я ніколи не забуду свій перший вечір, – продовжує він. “Я був у середовищі білих геїв [і] як чорношкірий, я був глибоко, глибоко сексуалізований. Я не міг зрозуміти всю токсичність цього. Я не міг зрозуміти, що мене фетишизували.

“Я не міг пройти через цей клуб без того, щоб мене не схопили за кожну частинку”.

Він намагався залишатися оптимістом щодо того часу, додавши: “Це було дивно, але весело. Дуже весело!”

Це стало ситуацією, яка втекла від мене. Я думав, що моя участь була заявою. Я буквально роздягнувся“.

Пізніше у інтерв’ю Гатва розмірковує про дискурс навколо його квір-ідентичності. Актор зіткнувся з негативною реакцією деяких шанувальників у червні, коли він з’явився у випуску Vogue’s Pride, де розповів про “боротьбу за свою приватність”, коли мова йшла про його сексуальну орієнтацію.

Який сенс вішати на щось ярлики? Я не збираюся робити це для людей, яких я не знаю“, – додав він. “Я пам’ятаю, як бачив речі на кшталт: “Ти зайняв місце відкритої квір-людини“.

“Якщо ти думаєш, що це так просто, я радий за тебе. Це дуже привілейована позиція. Думати, що сексуальність – це легко, і говорити про неї легко, і існувати зі своєю сексуальністю легко. Я дуже радий, що ти думаєш, що це так просто, тому що світ не такий”.

Оскільки Гатва працює над “внутрішньою ненавистю”, яку він побудував на перетині своєї раси, релігії, культури та сексуальності в терапії, він закінчує на оптимістичній ноті.

Ми просто повинні жити своїм життям і приймати рішення, які, на вашу думку, є найбільш здоровими і найкращими для вас“, – радить він.

Нкуті Гатва стартує в серіалі “Доктор Хто” 25 грудня на BBC One та BBC iPlayer. Епізод транслюватиметься по всьому світу на Disney+.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією