Небінарні, бісексуальні австралійці мають найвищий рівень дистресу

Австралійці з різноманітною сексуальністю та гендерною ідентичністю в два-чотири рази частіше стикаються з психічними розладами, суїцидальними думками та самоушкодженнями, ніж решта населення, згідно з першим набором національних даних, які порівнюють їхній добробут з добробутом гетеросексуальних та цисгендерних людей.

Небінарні люди, які не ідентифікують себе виключно як чоловіки або жінки, а також люди, які використовують різні терміни для опису своєї сексуальності, такі як асексуальні, пансексуальні або квір, мали найбільший рівень дистресу. Бісексуальні австралійці також повідомляли про більш високий рівень проблем з психічним здоров’ям, ніж геї та лесбійки, тоді як молоді трансгендерні люди у віці від 16 до 34 років частіше стикалися з проблемами, ніж загалом у когорті трансгендерів.

Але в кожному випадку ЛГБТК-австралійці мали вищий рівень психічного дистресу, ніж решта населення.

Дані Австралійського бюро статистики дають нове уявлення про проблеми психічного здоров’я ЛГБТК-австралійців у той час, коли громада Сіднея оговтується від ймовірного вбивства гей-пари та викриттів у розслідуванні злочинів на ґрунті ненависті до гомосексуалів. Дебати щодо законодавства про релігійну дискримінацію, які мають відбутися пізніше цього року, також загрожують розпалити риторику про включення трансгендерних дітей до релігійних шкіл.

Виконавча директорка ЛГБТІК+ Health Australia Нікі Бат (Nicky Bath) сказав, що ці події часто стають причиною підвищеної тривоги і страждань.

“Існує прямий зв’язок між публічним дискурсом і впливом, який він має на ЛГБТК+ людей”, – сказала вона.

“Існує неприйнятний тягар поганого психічного здоров’я серед ЛГБТК+ людей, порівняно з цисгендерними та гетеросексуальними людьми… Важливо [визнати], що поганий стан психічного здоров’я, який ми спостерігаємо, безпосередньо пов’язаний зі стигмою, упередженнями, дискримінацією та зловживаннями, яких зазнали і продовжують зазнавати ЛГБТК+ люди. Це не пов’язано з тим, ким ми є по суті”.

Шістдесят чотири відсотки лесбійок і геїв переживали психічні розлади, такі як депресія або тривога, протягом свого життя, так само як і 80 відсотків бісексуалів і 93 відсотки тих, хто називає себе іншим терміном. Це порівняно з 42% гетеросексуальних австралійців.

Майже 60% гомосексуальних австралійців мали психічні захворювання протягом останніх 12 місяців – це втричі більше, ніж серед гетеросексуальних людей.

Вісімдесят п’ять відсотків небінарних людей мали психічні розлади протягом життя, порівняно з 42 відсотками чоловіків і 43 відсотками жінок. Вісімдесят відсотків пережили психічне захворювання за останні 12 місяців, порівняно з 18 відсотками чоловіків і 24 відсотками жінок.

Молоді трансгендерні люди у віці від 16 до 34 років також частіше стикалися з психічними захворюваннями: 71% в певний момент свого життя і 59% за останні 12 місяців. Для порівняння, 48% молодих цисгендерних людей (тих, чия стать відповідає статі, записаній при народженні) мали психічні захворювання протягом життя, а 31% – протягом останнього року.

У віковій групі від 16 до 85 років трансґендерні люди мали такі ж показники психічних захворювань протягом життя, як і дорослі цисґендери: 44% і 43% відповідно. Близько третини з них мали психічні захворювання за останні 12 місяців, порівняно з 21% цисгендерних людей.

Ці дані вперше свідчать про те, що бюро повідомило про психічне здоров’я і благополуччя лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів і квір-австралійців і порівняло їх з рештою суспільства. Інформація отримана з Національного дослідження психічного здоров’я та благополуччя, яке проводилося в період з грудня 2020 року по жовтень 2022 року.

Бат сказала, що дані про погані наслідки для психічного здоров’я підтверджують те, що було відомо з попередніх досліджень.

“Те, що ми можемо бачити – і не бачили раніше – це певна порівняльна робота, – сказала вона.

“Ми повинні сісти і запитати, як ми можемо це змінити. Як нам на суспільному рівні боротися зі стигматизацією та насильством, яких зазнають ЛГБТК+ люди, щоб підвищити рівень їхнього психічного здоров’я?”

Наступним кроком, за її словами, має стати австралійський перепис населення для збору інформації про сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність.

“Важливо, щоб ми могли отримувати дані на рівні популяції та мати уявлення про ЛГБТК-людей так само, як ми робимо це для загальної спільноти, наприклад, про тягар хронічних захворювань та місце проживання. На даний момент ми просто не знаємо. [Медичні мережі та лікарні] зможуть краще спрямовувати свої ресурси, а ми отримаємо фінансові інвестиції туди, де вони нам потрібні”.

Сорок один відсоток людей з різноманітною сексуальністю, 40 відсотків молодих транссексуалів і 73 відсотки небінарних людей завдавали собі тілесних ушкоджень протягом життя. Це порівняно з 7,4% гетеросексуальних людей і 17% молодих цисгендерних людей – або 7% чоловіків і 10% жінок у загальній популяції.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар