Національна хокейна ліга скасувала суперечливу заборону на прайд-стрічки

Національна хокейна ліга (НХЛ) скасувала своє суперечливе рішення про заборону гравцям використовувати прайд стрічки після інтенсивної реакції з боку вболівальників та гравців.

Прайд стрічка була популярним аксесуаром серед гравців НХЛ, які прикрашали нею свої ключки та демонстрували свою підтримку ЛГБТК+ спільноти.

Однак, на початку цього місяця стало відомо, що НХЛ розіслала всім командам перед початком сезону пам’ятку, в якій повідомила, що тематичні святкування, такі як Прайд-вечір, будуть змінені – однією з таких змін стала заборона прайд-стрічок.

Цей крок викликав сильну критику серед гравців, таких як Тревіс Дермотт з “Арізона Койотс”, який публічно проігнорував заборону і використав прайд стрічку на грі у вихідні.

НХЛ скасувала заборону на носіння стрічок гордості. (Getty Images)

Після протесту Макдермотта команда НХЛ зі зв’язків з громадськістю опублікувала заяву в соціальній мережі X (раніше Twitter), в якій йшлося: “Після консультацій з Асоціацією гравців НХЛ та Коаліцією гравців НХЛ з питань інклюзивності гравців, гравці тепер матимуть можливість добровільно представляти соціальні причини за допомогою своєї стрічки на клюшці протягом усього сезону”.

Це рішення вітається гравцями та захисниками ЛГБТК+.

Після оголошення НХЛ команда виробників стрічки Pride Tape прокоментувала, що вони “надзвичайно задоволені” цим кроком.

“Ми дуже вдячні всім, хто вважає, що хокей повинен бути безпечним, інклюзивним і гостинним простором для всіх. Ми надзвичайно раді, що гравці НХЛ тепер матимуть можливість добровільно представляти важливі соціальні цілі за допомогою стрічки на своїх ключках протягом усього сезону”, – йдеться у заяві.

Тим часом, організація You Can Play, яка пропагує участь ЛГБТК+ у спорті та критикувала початкову заборону НХЛ, назвала скасування заборони “перемогою для всіх нас”.

У заяві організації, з якою ознайомилась CBC, говориться: “Активне залучення громад до хокею є вкрай важливим для того, щоб зберегти цей вид спорту сильним зараз і в майбутньому. Ми вдячні кожній людині, команді та організації, які зробили свій голос на підтримку цих змін, і цінуємо готовність НХЛ вислухати і зробити правильний вибір”.

Тим часом, хокейні фанати відчули не меншу радість від скасування заборони і засипали Х особливими подяками Дермотту за те, що він тихо, але рішуче виступив на захист ЛГБТК+ спільноти.

Коментуючи, чому він вирішив кинути виклик НХЛ і використати прайд стрічку в суботу (20 жовтня), Дермотт сказав виданню The Athletic, що він скоріше попросить вибачення, ніж отримає дозвіл.

“Ніхто з гравців не бачив, як я наклеював її на ключку”, – сказав Дермотт.

“Це було щось на кшталт: “Гаразд, я роблю це, ми розберемося з наслідками і будемо рухатися далі, і, сподіваюся, я матиму позитивний вплив на деяких людей, які потребували цього позитивного впливу”.

Він додав: “Ви не хочете повністю відступати і затикати рота, коли щось подібне трапляється, але ви повинні знайти правильний ігровий план, щоб атакувати це.

“Ви підтримуєте свою організацію і не виставляєте її в поганому світлі, не хочете наступати лізі на п’яти і вступати з нею в бійку, але при цьому говорите їм, що я вважаю, що це важливо”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією