На Мальті скасували заборону донорства крові для геїв та бісексуалів

Прем’єр-міністр Мальти Роберт Абела зняв заборону на донорство крові для геїв та бісексуалів, а також пообіцяв додати безкоштовну операцію щодо підтвердження гендерної приналежності до національного плану охорони здоров’я острівної держави.

Приводом для цього став щорічний Тиждень гордості та ЛГБТ-прайд, що відбувся у вересні. Глава уряду пройшов вулицями Валетте разом із 12 000 учасниками Маршу.

На честь Тижня гордості уряд зняв давню заборону на донорство крові для геїв та бісексуалів. Наступним кроком стане додавання безкоштовної ґендерно-підтверджуючої допомоги до національної програми охорони здоров’я.

Це означає, що держава фінансуватиме необхідну медичну процедуру“, – сказав прем’єр-міністр.

Абела, який є не лише главою уряду, а й лідером Лейбористської партії, заявив в інтерв’ю на радіо:

 «Я вважаю, що соціальні реформи відповідають спрямованості нашої партії. Моя вчорашня присутність на Марші рівності, а також участь міністрів і депутатів є посланням про те, що ми зуміли багато чого досягти. І хоча ми пишаємося тим, чого досягли, але треба зробити ще більше».

Острівна держава, розташована у Середземному морі, приєдналася до Європейського союзу у 2004 році, тоді ж тут пройшов перший прайд. Він став популярним туристичним місцем для геїв, незмінно займаючи верхні рядки у рейтингу «Райдужної Європи».

Абела порівняв Марш цього року з першим прайдом на Мальті у 2004 році:

«Не більше 100 осіб взяли участь у першому мальтійському прайді, і це залишалося незмінним протягом кількох років. Тоді це було протестом проти низки проблем, які уряд намагався замістити під килим, але сьогодні Марш — це торжество прогресу громадянських прав», — сказав він.

Абела також пообіцяв, що уряд ухвалить п’ятирічну стратегію дій щодо ЛГБТ-спільноти та створить «єдине вікно» для централізації державних та соціальних послуг.

На офіційній сторінці уряду у Твіттері поряд із фотографією прем’єра з’явився прапор ЛГБТ. У своєму Фейсбуці прем’єр розмістив відео, присвячене участі у Марші та спілкуванню з виборцями.

Мальта стала першою європейською країною, в якій конституційно закріплено заборону дискримінації людей за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. У 2014 році було запроваджено громадянське партнерство з правом усиновлення. 2016 року заборонено конверсійну терапію для геїв, а 2017-го — легалізовано одностатеві шлюби.

Уряд продовжує працювати над покращенням правового та соціального середовища для ЛГБТ-людей. Завдяки цьому Мальта зарекомендувала себе як комфортне місце для відпочинку геїв та лесбіянок.

Країна подала заявку на проведення Євро-прайду 2023 року та має всі шанси провести його наступного року.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією