МЗС Канади викликає посла РФ через мову ненависті щодо ЛГБТ-спільноти

Міністерство закордонних справ Канади в понеділок викликало посла Росії Олега Степанова у зв’язку з дописами російського дипломатичного представництва у Twitter, які містили гомофобні твердження.

Про це в коментарі виданню The National Post повідомила речниця глави МЗС Канади Емілі Вільямс, пише “Європейська правда”.

“Не дивно, що росіяни знову обрали пропаганду ненависті. Це атака на канадські цінності прийняття і толерантності. Міністерка (закордонних справ Канади Мелані) Жолі доручила міністерству міжнародних справ Канади викликати російського посла, щоб повідомити йому про це”, – зазначила Вільямс.

З минулого четверга посольство Росії в Канаді поширювало у своїх соцмережах дописи проти ЛГБТ. В одному з них посольство запропонувало міністерці Канади з питань спорту Паскаль Сент-Онж, яка є відкритою лесбійкою, “дослідити і пояснити”, як вона “з’явилася на цей світ”. Твіт супроводжувався зображенням сім’ї Романових, яка правила Росією до страти в 1918 році.

Перед цим російське посольство опублікувало у Twitter фотоілюстрацію прапора гордості із знаком заборони над ним, а також повідомлення про те, що “сім’я – це чоловік, жінка й діти”.

Після критики дипломатичне представництво РФ опублікувало більше десятка твітів, спрямованих проти ЛГБТК, і повідомлень, що засуджують “неоліберальний порядок денний” Канади та її союзників.

В одному з них процитували колишнього прем’єр-міністра Канади П’єра Елліота Трюдо: “Державі немає місця в спальнях нації”. “Зараз було б дуже доречно доповнити його не менш важливим коментарем: “немає місця спальні в уряді”, – додали в російському посольстві.

Твіти російського посольства викликали шквали критики як у Канаді, так і за її межами, яка триває вже кілька днів.

Зазначимо, що російські посольства вже не вперше різко коментують тему ЛГБТ. У липні посольство РФ у Швейцарії пригрозило подати до суду на газету Neue Zurcher Zeitung, яка опублікувала матеріал із мемом на російського президента Владіміра Путіна в образі ЛГБТ-клоуна.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією