Мусульманські анти-ЛГБТ-групи протестують проти першого концерту Coldplay в Індонезії

Сотні консервативних мусульман протестували в середу (15 листопада) біля першого в історії концерту гурту Coldplay в Індонезії, вступаючи в сутички з поліцією і освистуючи відвідувачів концерту через підтримку гуртом ЛГБТ-спільноти.

Кілька ісламських груп закликали скасувати єдиний цьогорічний концерт британського гурту в Індонезії, де більшість населення становлять мусульмани, через погляди рок-гурту, які, на їхню думку, суперечать їхнім консервативним переконанням.

Концерт на стадіоні Gelora Bung Karno у столиці Джакарті є частиною світового турне гурту “Music of the Spheres”, на який цього року було розпродано понад 70 000 квитків за лічені години після надходження у продаж.

За словами журналіста AFP, перед початком концерту щонайменше 300 консервативних мусульман зібралися за межами стадіону, щоб скандувати і тримати плакати, які виступали проти концерту.

Багато з них були членами групи, яка називає себе “анти-ЛГБТ-рухом”, і коли вони зіткнулися з поліцією, протестувальники почали штовхатися і вступати в сутички з офіцерами.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, вони освистували відвідувачів концерту, які прибували на стадіон, і вигукували звинувачення в тому, що вони є прихильниками ЛГБТ.

Деякі з них несли плакати зі звинуваченнями Coldplay у “пропаганді ЛГБТ” і завданні шкоди “вірі і моралі” країни.

Мусульманські протестувальники штовхають щити поліцейських, вимагаючи скасування концерту британського рок-гурту Coldplay в Джакарті 15 листопада 2023 року. (Фото: AFP/Mas Agung Wilis)

Гомосексуальність не заборонена в Індонезії, за винятком консервативної провінції Ачех, яка дотримується суворих ісламських законів.

Але гей пари часто стикаються з переслідуваннями та дискримінацією в найнаселенішій країні світу з мусульманською більшістю, де гомосексуальність залишається табу.

Анвар Аббас, заступник голови Ради улемів Індонезії, найвпливовішого ісламського регуляторного органу Індонезії, розкритикував рішення про продовження шоу.

“Ми знаємо, що Coldplay підтримує ЛГБТ, але тепер питання в тому, чи відповідає поведінка ЛГБТ … нашій конституції?” – сказав він у своїй заяві в середу.

“У цій країні визнано шість релігій, і жодна з них не дозволяє і не толерує ЛГБТ-практику”.

Речник поліції Джакарти Труноюдо Вісну Андіко заявив журналістам, що протестувальники не мали дозволу на проведення мітингу.

Поліція задіяла майже 4 000 поліцейських для забезпечення безпеки на концерті, який пройшов з аншлагом.

Гурт ніяк не прокоментував протести, але у вівторок опублікував фотографію вокаліста Кріса Мартіна, який йде босоніж через центр Джакарти.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією