Модельєрка Донателла Версаче розкритикувала італійський уряд за дискримінаційну політику щодо ЛГБТ-людей

Італійська модельєрка Донателла Версаче розкритикувала італійський уряд за дискримінаційну політику щодо ЛГБТ-спільноти країни. У своїй промові, присвяченій її покійному брату Джанні Версаче, вона звернула увагу на нещодавні зміни, згідно з якими в Італії батьками дитини офіційно визнаватимуть лише біологічних матір і батька.

Про це повідомляє Associated Press, передає Zmina.

“Наш уряд намагається відібрати в людей право жити так, як вони хочуть. Ми повинні боротися за свободу в той час, коли трансгендерні люди страждають від насильства, коли діти одностатевих пар не вважаються їхніми дітьми, коли голоси меншин придушують новими законами”, – заявила Версаче під час церемонії нагородження в “Ла Скала”, де вона отримала гуманітарну нагороду.

Версаче також згадала, як її брат Джанні зробив камінг-аут як гей.

“Для мене це нічого не змінило. Я любила його, і мені було байдуже, кого він любить”, – сказала модельєрка.

Її промову підтримали ЛГБТ-активісти, закликавши представників індустрії моди брати приклад з Версаче.

“Донателла Версаче була першою людиною в Італії, яка так ясно і відверто висловилася перед гомофобною політикою уряду. Вона – одне з найважливіших імен у моді, і я запрошую інших брати з неї приклад”, – сказав один з активістів Франко Гріліні.

Тим часом італійська партія, яка виступає за права ЛГБТ в Італії, закликала модельєрку підтримати їхню кампанію за проведення референдуму про одностатеві шлюби в Італії. Зараз у країні доступні цивільні партнерства.

Нагадаємо, що в липні в Італії вже почали прибирати ім’я небіологічної матері у свідоцтвах про народження дітей, які народилися в лесбійських парах.

Це негативно вплинуло на сотні одностатевих пар з дітьми, оскільки їх позбавляють низки прав, що стосуються опіки над дітьми. Приміром, матері не зможуть забрати дитину зі школи без письмового дозволу своєї партнерки, яка є біологічною матірʼю.

За відсутності визнання батьківських прав за одним з партнерів в одностатевій родині небіологічні мати чи батько дитини повинні пройти через процес усиновлення, щоб встановити батьківські права. Це може тривати багато років.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією